Ana SayfaGüncelLinkedIn Hikayeler özelliği test edilmeye başlandı!

LinkedIn Hikayeler özelliği test edilmeye başlandı!

Evde kaldığımız şu sıralarda büyük şirketler yenilikler yapmaya devam ediyor. Bu sefer LinkedIn, Hikayeler özelliğini test amaçlı Brezilya’da kullanıma açtı. Şirket, bu özelliği tüm dünya çapında kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

LinkedIn

Bu ekran görüntülerinde göründüğü gibi Şubat ayında şirketin doğruladığı bu özellik, bugün itibariyle test aşamasına geçmiş durumda. Hikayeler Facebook ve Instagram gibi üzerinde birçok düzenlemeye izin veren bir tarzda geliyor. Yani istediğiniz gibi çıkartmalar vs. ekleyerek Hikayelerinizi daha zengin hale getirme imkanınız bulunuyor.

LinkedIn Hikayeleriyle ilgili detaylar ortaya çıktı

  • Hikaye oluşturma özelliği şimdilik sadece mobil cihazlar üzerinde yapılabilir.
  • Hikayelere eklenecek videoların maksimum uzunluğu 20 saniyedir.
  • Bir hikayenin görüntülenme süresi 24 saattir.
  • Kullanıcılar mesaj yoluyla bir hikayeyi başka bir LinkedIn kullanıcısına gönderebilecekler.
  • Hikaye yanıtlama özelliği olacak. Yani bir Hikaye atıldığında kullanıcılar o hikayeye yanıt verebilecekler. Bu yanıt Hikaye sahibinin mesaj kutusuna düşecek. Ancak büyük şirket hesaplarında şu anlık yanıtlama özelliği kullanılamayacak.
  • Kullanıcılar hikayelerini görüntüleyen kişilerin bilgilerini görüntüleyebilecek:

Ulaşılan bilgilere göre LinkedIn, bu özelliği Brezilya’daki kullanıcılarına test olarak sunmaya başladı. Ancak ülkedeki tüm kullanıcılar henüz buna erişemiyor. Bu testler bittikten sonra dünya çapında bu özelliğin kullanıma sunulması bekleniyor.

LinkedIn, bu özelliği duyurduğu zaman çok fazla eleştiri aldı ancak şirket bu özelliği kullanıma sunmakta kararlı. Her geçen gün yenilik yapan şirket, Instagram ve Facebook ile bazı konularda yarışmak istiyor gibi gözüküyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir