Ana SayfaGüncelTwitter, Web platformunda önemli değişiklikler yaptı!

Twitter, Web platformunda önemli değişiklikler yaptı!

Twitter, aylardır sürekli kullanıcıların platformdaki gezinme deneyimini iyileştirecek yenilikler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Şirket, yaptığı yenilikleri genelde Mobil uygulamaya yönelik yapıyordu ancak bugün Twitter, Web platformundaki navigasyon bar’a önemli eklemeler yaptı.

twitter

Navigasyon Bar’da önemli değişiklik yapıldı

Bu yeni değişiklik, masaüstü için Twitter’ı kullanıyorsanız, solda gördüğünüz navigasyon bar’a yapıldı. Daha önce navigasyon bar’a “Listeler” adı verilen bir bölüm eklenmişti ancak ”Listeler” navigasyon bar’dan kaldırıldı ve yerine iki farklı seçenek geldi. Şimdi yeni iki farklı seçenek kullanıcıların kullanımına sunuluyor.

İlgilendiğiniz konuları bulmanız hızlanacak

Bu iki özellikten ilki, ilgilendiğiniz alan veya alanlarla ilgili olan içeriği platformda daha hızlı ve kolay şekilde bulamanıza yardımcı olacak, ilginizi çeken konuları seçebileceğiniz ve söz konusu konularla ilgili tweetleri bulabileceğiniz yeni “konular” bölümü. Bu özellik, aradığınız içeriği diğer yollardan olabileceğinde çok daha kolay bulmanıza yardımcı olacak.

İlgi alanlarınızın ortak olduğu kişilerle iletişime geçebileceksiniz

Yepyeni görünen bir başka bölüm de “bağlan” bölümüdür ve temelde sizinle aynı ilgi alanlarını paylaşabilecek insanlarla etkileşime geçmenize yarıyor. Twitter’daki kişilerin birbirleriyle birbirleriyle etkileşime geçmeleri çok nadir görülen bir durum. Bu nedenle insanlar arasında etkileşimi arttıracak bu tarz güncellemeler önemlidir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir