Ana SayfaGüncelFacebook Live 'dan kaldırılan bir özellik geri geliyor!

Facebook Live ‘dan kaldırılan bir özellik geri geliyor!

Dünya sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz dönemlerde Facebook Live ‘da var olan ”konukla yayın yapma” özelliğini kaldırmıştı. Şirket, bugün bu özelliği tekrar kullanıma sunacağını duyurdu.

Facebook Live

Covid-19 pandemisi döneminde insanlar evde kaldıkça canlı yayınlara olan talep çok hızlı şekilde artmaya başladı. Facebook, bu artan talebe karşılık olarak Facebook Live için yenilikler yapmaya hızla devam ediyor. Bu ayın başlarında şirket Live platformu için önemli yenilikler getirmişti. ”Konukla yayın yapma” özelliğinin geri gelmesi de bu yeniliklere ek oldu.

İlgili haber:

Şirket, geçen hafta bu konuda bir blog yazısı yayınlamıştı. Facebook, bu yazıda kullanıcıların bu özelliği çok fazla istediğini bu yüzden özelliğin geri getirileceğini açıkladı. Yani Kasım 2019’da kaldırılan bu özelliğin platforma tekrar getirilmesi konusu netlik kazandı.

Facebook’un bu yeniliği ne işe yarayacak? 

Bu özellik, Facebook Live üzerinden açtığınız bir yayında istediğiniz kişiyi yayına konuk olarak almaya olanak tanımaktadır. Bu özelliğin yayınlara bir konuk getirmek, bir sanatçı veya bir uzmanla röportaj yapmak gibi birçok kullanım alanı bulunuyor.

Canlı yayın sahipleri Instagram’da olduğu gibi yayın içinden yayınlarına konuk davet edebilecek.

Facebook Live ‘ın bu yeni özelliği nasıl kullanılır?

  1. Canlı yayınınızda ekranın üst kısmındaki Canlı yazısına tıklayın.
  2. Ekranın alt kısmındaki Konukla Canlı yazısına tıklayın.
  3. Açılan ekrandan yayınınıza davet etmek istediğiniz kişinin sağındaki Davet Et butonunu kullanarak yayınınıza konuk alabilirsiniz.

Bu özellik geçen hafta itibariyle belirli ülkelerde kullanıma sunuldu. Kısa zamanda tüm dünyada kullanılabilir duruma gelmesi bekleniyor. Şirket, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşımak için yeni özellikler getireceğini de söyledi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir