Ana SayfaİnternetGoogle, yeni bir beta testleri gerçekleştiriyor!

Google, yeni bir beta testleri gerçekleştiriyor!

Google uygulaması, Chrome için yeni bir uygulama içi web tarayıcısını beta testi yapıyor. Ayrıca sınırlı sayıda kullanıcı için zaten başlatıldı.

Ağustos 2019’da, Google uygulama tarayıcısında bazı çalışmaların sürdüğü öğrenilmişti. Google’ın, Chrome Tarayıcı’nın mevcut özel sekmesini Keşfet Makaleleri ve Arama sonuçlarını açan bu yeni uygulama içi web ile değiştirmeye çalıştığı görülüyor.

google chrome

Android uygulamaları için bir web sayfası açıldığında, bu Chrome Özel Sekmesini, belirli bir temayı izleyerek sayfayı belirli bir şekilde kullanırlar. Çünkü bu telefonun tarayıcısı tarafından sağlanılıyor.

Ancak, Kasım 2019’da önceki tahminler doğrulandı. Ve Google uygulamasının gerçekten bu tarama stilini değiştirmeye çalıştığını öğrendi. Bu ay Google uygulamasının tam beta güncellenmiş 11.6.6 sürümü başlatıldı ve tarayıcı tamamen işlevsel şekilde çalışıyor.

Ancak, bu yeni uygulama içi tarayıcı sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Çalışma şekli basittir ve Chrome Özel Sekmesinden çokta farklı değil. Temel farklılıklar, Google uygulamasında arama sonuçları veya kart benzeri bir bağlantıya tıkladığınızda yükleme çubuğunda G logolu yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Logo Google’ı simgeliyor. Altında animasyonlu dört renkli bir çubukta yer alıyor.

google chrome

Bu, geri ve ileri hareketleri için herhangi bir adres çubuğu veya düğme olmadan kesilmiş bir İnternet tarayıcısı.

Üst çubuk, tarayıcıyı kapatma, geçerli sayfayı Google koleksiyonlarınıza ekleme veya bu sayfayı paylaşma gibi bazı basit kontrol seçeneklerini sunuyor.

Sayfayı yenileme veya tam bir tarayıcı sekmesinde açma seçenekleri sunan bir taşma menüsü de yer alıyor.

Bu farklılıkların dışında, daha önce de belirtildiği gibi, deneyimdeki Chrome özel sekmesine aşağı yukarı benzer bir özellik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir