Ana SayfaGüncelFacebook medyaları Google Fotoğraflar'a taşınabilecek!

Facebook medyaları Google Fotoğraflar’a taşınabilecek!

Evde kaldığımız şu günlerde büyük sosyal medya şirketleri kullanıcıları için her geçen gün yenilikler yapmaya devam ediyor. Facebook, Google, Microsoft ve Twitter arasında yapılan bir anlaşma olan Veri Aktarımı Projesi kapsamında önemli bir adım atıldı. Bu anlaşma kullanıcıların tek bir platforma kilitlenmemesi için verilerin hizmetler arasında taşınmasını kolaylaştırmak için yapılmıştı.

Facebook

Artık ABD ve Kanada‘daki kullanıcılar bugün itibariyle Facebook ve Messenger‘daki medya dosyalarını otomatik olarak Google Fotoğraflara aktarabilecek. Facebook, bu özelliği geçtiğimiz yılın son günlerinde tanıtmıştı. Bugün itibariyle de şimdilik ABD ve Kanada için kullanıma açtı.

Bu özellik nasıl kullanılır?

Fotoğraf ve videolarınızı aktarmak için Ayarlar kısmındaki Facebook Bilgileri bölümüne tıklayın. Orada Fotoğraf ve videolarınızı aktarma seçeneği karşınıza çıkacak. Bu fotoğrafları ve videoları nereye göndermek istediğinizi soran bir açılır menü olacak ancak tek seçenek şu anda Google Fotoğraflar.

Veri Aktarım Projesi, GDPR’nin (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) AB’ye girmesinden sonra açıklandı. Bu proje, AB sınırları içerisinde faaliyet gösteren şirketler arasında (Facebook, Google, Twitter ve Microsoft) veri aktarımının çok daha kolay bir şekilde yapılmasına yarıyor. Bazı kişiler için bu proje kullanıcı veri gizliliği açısından çok büyük bir sıkıntı oluşturabilecek düzeyde. Ancak yetkililer bu proje kapsamındaki hiçbir şeyin veri gizliliğini ihlal etmediğini söylüyorlar.

Bu özelliğin kısa sürede ülkemize gelmesini bekliyoruz.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir