Ana SayfaİnternetGoogle, Dosya Paylaşımı için bir çok servisini güncelliyor!

Google, Dosya Paylaşımı için bir çok servisini güncelliyor!

Salı günü Google, Dokümanlar, Drive ve E-Tablolar uygulamalarının izinler penceresinde yaptığı bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme, dosya paylaşımını daha az karmaşık ve daha güvenli hale getirmek için getirildi. Şimdi, bu güncellemeyle, bir kullanıcı ‘paylaş düğmesine’ dokunduğunda. Açılır pencere kutusu dosyanın kiminle paylaşıldığı ile dosya bağlantısının izinleri arasında net bir ayrım sağlayacak. Google ‘daki Açılır kutu ayrıca, kullanıcı dosyayı paylaşacak kişiyi ararken kullanıcının kişi veya meslektaşlarının aranabilir bir dizinini gösterecek. Önceden, paylaşım penceresi iki seçeneği de tek bir pencerede yinelenen bir kopya bağlantısı ve ‘paylaşılabilir bağlantı al’ düğmeleriyle görüntülüyordu.

Google Drive

Ancak yeni güncelleme, verilerin kimlerle paylaşılacağını seçerken kullanıcı için daha şeffaf hale getirir. Ardından, söz konusu güncelleme kullanıcının izinler penceresine dokunmasını gerektiriyor. İzinler penceresi, erişimi olan bir kişinin verileri gerçekte ne yapabileceğini belirtmenize olanak gösterir. Google ‘ın bu güncellemesi ayrıca dosyaları kişilerle paylaşmak ve gruplarla paylaşmak arasında daha belirgin bir ayrım sağlayacaktır.

Google Drive ‘a göre, yanlışlıkla izinleri olan kullanıcılar için dosya paylaşımını daha az karmaşık hale getiriyor. Yeni güncelleme, istenmeyen kullanıcıların verilere erişmesine izin verme riskini de azaltacaktır.

Konu ile ilgili bir video aşağıda yer alıyor;

Google, yeni güncellemenin 28 Nisan’dan itibaren Hızlı Sürüm döngüsünde G paketi kurumsal müşterileri için yaklaşık iki hafta içinde kademeli olarak yayınlanacağını belirtiyor. Şirket, planlanan Standart Sürüm alanlarına yönelik güncellemeyi, 26 Mayıs. Google, yeni güncellemenin özel hesaplar ve G Suite istemcileri olan kullanıcılara sunulacağını söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir