Ana SayfaGüncelTwitter, 2021'de doğrulama taleplerini almaya başlayacak!

Twitter, 2021’de doğrulama taleplerini almaya başlayacak!

Twitter, kısa bir süre sonra kullanıcıların üç yıldan daha uzun bir süre sonra ilk kez doğrulama talep etmesine izin verecek. Şirket, Ocak 2021’de yürürlüğe girecek olan yenilenmiş doğrulama politikasını açıkladı. Yeni politika ile Twitter, mavi onay işaretini hak ettiklerine inanan kullanıcıların doğrulama taleplerini alacak.

twitter doğrulanmış hesap

Başvuru sahiplerinin kategori seçip bilgileri verdikten sonra kimliklerini onaylamaları gerekecek

Şirket, “Süreç, başvuru sahiplerinden doğrulanma için bir kategori seçmelerini ve bağlantılar ve diğer destekleyici materyaller aracılığıyla kimliklerini onaylamalarını içerecek” dedi.

Onay süreci kapalıyken bile üç yılda binlerce hesap onaylandı

Şirket, bir beyaz milliyetçiyi doğruladıktan sonra 2017’de hesap doğrulamasını “duraklattı”. Şirket, o zamandan bu zamana kadar geçen üç yılda binlerce hesabı doğrulamaya devam etti, ancak bu yalnızca Twitter çalışanlarıyla doğrudan bağlantısı olan kişiler için geçerli olan geçici bir süreçti.

Hesap ayarları bölümünden doğrulama talebinde bulunulabilecek

Güncellenen politikayla birlikte Twitter, mobil uygulamasının ve web sitesinin “hesap ayarları” bölümünde doğrulama talebinde bulunulmasına izin verecek. Şirket, sürecin kesin ayrıntılarının daha sonraki bir tarihte geleceğini, doğrulama taleplerini değerlendirmek için yapay zeka ve insanların bir kombinasyonunu kullanacağını söylüyor. Şirket, “Doğrulama sürecimizin hakkaniyetini daha iyi ölçmek ve iyileştirmek” amacıyla kullanıcılara talepleriyle birlikte demografik bilgileri paylaşma seçeneği sunacağını da ekledi.

Birçok kategoriden doğrulama talebi alınacak

Twitter, geçen ay yeni bir doğrulama politikası hakkında geri bildirim almaya başladı ve kimin doğrulanması gerektiğini değerlendirmek için kullanacağı geniş kategorileri paylaştı. Bu kategoriler arasında devlet memurları, gazeteciler, markalar ve spor ve eğlence endüstrilerinden önde gelen kişi ve kuruluşlar yer alır. Ayrıca diğer kategorilere tam olarak uymayanlar için “aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler” için son bir kategori var. Twitter, akademisyenler ve dini liderler için özel kategoriler de ekleyebileceğini ekledi.

Şirket, etiketler üzerinde çalışıyor

Doğrulama değişikliklerine ek olarak Twitter, o zamandan beri ölen kişilere ait olan hesaplar için anı hesap etiketi gibi birçok etiket üzerinde çalışıyor. Şirket, etiketlerin devlet kurumlarına, seçim adaylarına ve devlet medyasına eklediklerine benzer olacağını söyledi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir