Ana SayfaGüncelFacebook Messenger'a önemli bir tema yeniliği yapılıyor!

Facebook Messenger’a önemli bir tema yeniliği yapılıyor!

Akıllı telefonları gece kullanırken aydınlık mod gözümüzü çok yoruyordu. Büyük şirketler bu sorunu çözmek için karanlık mod adında uygulamayı koyu renklere çeviren özelliği bir bir kullanıma sundular. Bu hareketin ardından özellikle WhatsApp, Facebook, Messenger, Instagram gibi uygulamaların kullanıcıları bu alanda büyük bir rahatlama yaşadı. Şimdi Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger için bu özelliğe önemli bir güncelleme getirdi.

facebook messenger

Facebook Messenger, sistem moduna göre otomatik tema değiştirebilecek

Artık Facebook Messenger, sistem moduna göre otomatik olarak karanlık moda veya aydınlık moda geçebilecek. Yani eğer ki gündüz aydınlık moda gece karanlık moda geçen bir sisteminiz varsa Facebook Messenger gündüz aydınlık moddayken gece olduğunda karanlık moda otomatik geçecek. İlk olarak Instagram’da gördüğümüz bu özelliğin şimdi Messenger tarafından yapılacak olması kullanıcıları heyecanlandırdı.

315.0.0.11.119 Beta sürümü ile kullanıcılara sunulmaya başlandı

Android ve iOS platformlarındaki tüm kullanıcılara sunulacak bu özellik 315.0.0.11.119 Beta sürümü ile kullanıcılara ulaşmaya başladı. Eğer ki beta kullanıcısı değilseniz bu özelliği kullanabilmek için biraz daha beklemeniz gerekebilir ancak şirketin bu özelliği kısa süre sonra tüm kullanıcıların kullanımına sunması bekleniyor.

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir