Ana SayfaGüncelYouTube, mobil sürümde video hakkındaki bilgileri daha belirgin hale getiriyor!

YouTube, mobil sürümde video hakkındaki bilgileri daha belirgin hale getiriyor!

Dünyaca ünlü video paylaşım platformu YouTube, bu zamana kadar kullanıcıların platformu daha rahat kullanabilmesi için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Özellikle karantina sürecinde kullanıcı sayısının önemli ölçüde artması ile beraber şirket, yenilikleri hızlandırdı. Bugün yapılan yenilik ise mobil uygulama yönüne oluyor.

YouTube

YouTube, mobil uygulamada açıklama bölümünü güncelledi

Artık YouTube mobil kullanıcıları bir videoyu izledikten sonra veya izlerken açıklamalar bölümüne girerse bazı bilgilerin daha belirgin yer aldığını görecek. Beğeni, Görüntülenme ve Yayın Tarihi bilgilerinin belirgin olarak verildiği bu alanda like ve disslike bilgilerine yer verilmemiş olması kullanıcıların olumsuz tepkilerine neden oldu. Ancak tüm bunların yanında bu ufak yeniliğin kullanıcıların video hakkında bilgi almasına olumlu katkıda bulunması bekleniyor. Kullanıcıların video hakkındaki bilgilere daha kolay ulaşmasını sağlayan bu özellik şu anda birçok kullanıcının kullanımına sunulmuş durumda.

İlk etapta sadece iOS ve Android platformlarına sunuldu

Şu anda sadece iOS ve Android platformlarında bulunan özelliğin diğer platformlara gelip gelmeyeceği henüz netlik kazanmış değil. Yeni bilgi edinince sizlerle paylaşacağız. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir