Ana SayfaGüncelFacebook News, bir ülkede daha test edilmeye başlıyor!

Facebook News, bir ülkede daha test edilmeye başlıyor!

Facebook, insanların güvenilir ve sağlam kaynaklardan haberleri en hızlı ve kolay şekilde almasını sağlamak için Facebook News’i duyurmuştu. İlk olarak ABD’de kullanıma sunulan bu özellik sayesinde kullanıcılar güvenilir kaynaklardan doğru habberlere hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Facebook news

Özellikle ABD’deki seçim süreci boyunca ortada dolanan, çok sayıda yalan haber olmasına rağmen titizlikle çalışarak yalan haberlere yer vermemesiyle kullanıcıların doğru haberler almasını sağlayan ve bu özellikle kullanıcıların beğenisini kazanan Facebook, şimdi bu özelliği bir ülkede daha test etmeye başlıyor.

Facebook News, Birleşik Krallık’ta test edilecek

Şirket, bu özellik ile ABD’de doğru habere ulaşımda önemli bir rol üstlendi. Bu özellik ile ABD’de büyük bir başarı yakalayan şirket şimdi bu özelliği ABD’den sonra Birleşik Krallık’ta da test etmeye hazırlanıyor. 2021 yılının ilk günlerinde Birleşik Krallık’ta ki kullanıcılar ile buluşacak bu özellik için Facebook, Birleşik Krallık merkezli haber kaynakları olan Archant, Conde Nast, The Economist, ESI Media, Guardian Media Group, Hearst, Iliffe, JPI Media, Midland News Association, Reach ve STV ile anlaşmalar imzaladığını duyurdu.

2021 yılında diğer bazı ülkelerde de kullanıma sunulacak

Bu özellik, 2021 yılında özellikle yalan haberlerin çok olduğu ülkelere hızlı bir şekilde getirilecek. ABD’de olumlu yönde çok etkili olan bu özelliğin diğer ülkelerde ne kadar etkili olacağını tahmin etmek gerçekten zor. Çünkü kullanıcılar eğer Facebook News sekmesini kullanmazsa, özelliğin pek de başarılı olacağını düşünmüyoruz. Bu özelliğin şu anda sadece 2021 yılının başında Birleşik Krallık için geleceği duyuruldu. Yılın diğer aylarında hangi ülkelerde kullanıma sunulacağı belirsizliğini koruyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir