Ana SayfaGüncelWhatsApp, animasyonlu çıkartma özelliğini test ediyor!

WhatsApp, animasyonlu çıkartma özelliğini test ediyor!

WABetaInfo , WhatsApp ‘ın artık konuşmalarınızda her zamankinden daha iyi bir deneyim yaşatmak için animasyonlu çıkartmalar üzerinde çalıştığını ortaya çıkarttı. Bu özellik biraz da GIF’lere yakın bir özellik olacak.

Ayrıca animasyonlu çıkartmaları tekrar tekrar oynatabilirsiniz. Bununla birlikte animasyonlu çıkartmalar, GIF’lerin aksine oynatıldıktan sonra GIF’lerde olduğu gibi durmayacak, oynamaya devam edecektir. Yakın zamanda kullanıma sunulması beklenen bu özellik henüz daha test aşamasında. Bu yeni özellik, kullanıma sunulmaya başladıktan hemen sonra, WhatsApp Web ile birlikte Android ve iOS kullanıcıları için de erişilebilir olacak.

İlgili Haber: WhatsApp, Çoklu Cihaz Özelliğini Test Ediyor!

whatsapp

Henüz kullanımı yaygın değil

Şu anda, animasyonlu çıkartmalar henüz daha yeni oldukları için test kullanıcıları arasında bile çok yaygın kullanılan bir özellik değil. Bunun sebebi ise yüksek ihtimalle daha yeni bir özellik olduğu için pek fazla kullanıcının dikkatini çekmemiş olmasıdır. Ancak bu özelliğin yakın zamanda kullanımının artması, şirketin beklentileri arasında.

”En son beta sürümüne güncelleyin”

Animasyonlu çıkartmaların test aşamasından çıkıp tüm kullanıcılar için yayınlanma tarihine ilişkin ortada hiçbir bilgi yok. Ancak WABetaInfo bu özelliğin kısa süre sonra tüm açık beta kullanıcılarının kullanımına açılacak. WABetaInfo ayrıca, bu yeni özelliği kullanmak için  BETA kullanıcılarının WhatsApp veya WhatsApp Business uygulamalarını en son beta sürümüne güncelleme yapmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Tüm güncellemelerden haberdar olmak miçin takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir