Ana SayfaGüncelFacebook, sahte Instagram etkileşimleri satan kişiye dava açtı!

Facebook, sahte Instagram etkileşimleri satan kişiye dava açtı!

Facebook, sahte Instagram etkileşimleri konusunu bir kez daha mahkemeye taşıyor. Facebook yaptığı açıklamada, şirketin sahte Instagram beğenileri ve yorumları satan bir adama dava açtığını söyledi.

Instagram

Şirketin açtığı davada, dava gerekçesi olarak ”Kişinin Instagram platformda sahte beğeniler, yorumlar, izlenmeler, takipçiler satmak için botlar ve yazılım ağı kullanması” ifadeleri yer aldı. Ancak bu ilk değil, Facebook geçtiğimiz dönemlerde de bu tür verileri kötü amaçlarla kullanan veya hizmet şartlarını ihlal eden geliştiricilere de dava açmıştı.

Bu yılın başlarında şirket, sahte beğeniler sattığı için İspanyol bir geliştiriciye dava açtı. Aynı şekilde 2019’da sahte Instagram etkileşim hizmeti satan Yeni Zelanda merkezli bir şirkete de Facebook, dava açtı.

Ek olarak Facebook, kullanıcılardan kişisel Facebook verilerini toplamak için kullanılan kötü amaçlı yazılım MobiBurn’e de dava açtı. Güvenlik uzmanları daha önce Facebook’u uyarmıştı. Uyarının sebebi ise kullanıcılar MobiBurn yazılımıyla uygulamalar yüklediklerinde geliştiricinin “Cihazlardan bilgi topladığı ve Facebook’tan kişisel verileri talep ettiği” idi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir