Ana SayfaGüncelInstagram Reels'e TikTok benzeri bir özellik geliyor!

Instagram Reels’e TikTok benzeri bir özellik geliyor!

Mobil uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, Facebook’un Instagram Reels için ‘Audio Mix’ adı verilen yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Ayrıca Paluzzi, bu özelliğin TikTok’un ‘Seslendirme’ özelliğine oldukça benzediğini söylüyor.

instagram

Instagram’ın TikTok benzeri olan ve kullanıcıların 15 saniyelik videolar yükleyebildiği Reels adındaki platformu daha yeni kullanıcılara sunulmuşken şirketin kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına böyle yenilikler yaptığını görmek kullanıcıları mutlu etti.

TikTok’ta bulunan seslendirme özelliği henüz daha Nisan ayında duyurulmuştu. Bu özellik, kullanıcıların videolara sonradan ses eklemesine izin veriyor. Bu özellik şimdi Instagram tarafından Reels platformuna ‘Audio Mix’ adıyla geliyor. Reels kullanıcıları için gerçekten çok heyecan verici bir haber bu.

TikTok, dünya genelinde gerçekten zor bir süreçten geçiriyor. Uygulama Hindistan’da yasaklandıktan sonra şimdi de ABD’de yasaklanması gündemde. Bunu fırsat bilen rakiplerinden Instagram, TikTok’ta bulunan özellikleri hızlı şekilde kendi platformuna getirmeye devam ediyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir