Ana SayfaGüncelFacebook sayfalarından ''Hikayemiz'' bölümü kaldırılıyor!

Facebook sayfalarından ”Hikayemiz” bölümü kaldırılıyor!

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için değişiklikler yapmaya devam ediyor. Şirket, aldığı bir karar ile sayfalardan ”Hikayemiz” bölümünü 28 Şubat 2021 tarihi itibariyle rafa kaldıracağını açıkladı.

facebook

Facebook, kullanıcılardan Hikayemiz bölümünde bulunan bilgileri Ek Bilgiler bölümüne kaydırmalarını istiyor

Son zamanlarda Facebook sayfalarına giren kullanıcılar bu ekran görüntüsündeki gibi bir bildirim ile karşılaştı. Bu bildirimde Facebook, sayfa sahiplerinden ”Hikayemiz” bölümüne yazdıkları içerikleri Ek Bilgiler bölümüne kaydırmalarını istiyor. Bu sayede kullanıcıların sayfa hakkındaki bilgilere erişmesi çok daha kolay bir hale gelecek.

Kaldırıldıktan sonra 2017 yılında geri gelmişti

Eski zamanlarda kaldırılan Sayfa Hikayesi özelliği 2017 yılında sayfa sahiplerinin müşteri ile etkileşime geçmesini kolaylaştırmak amacıyla geri getirilmişti. Bu özellik şimdi yeniden kaldırılıyor ve kullanıcılara ”Ek Bilgiler” bölümünü kullanmaları öneriliyor. Bu bölüm ,sayfada bulunan hakkında bölümünde ikinci bir bilgi alanı olarak gözüküyor.

facebook hikayemiz

Değişiklik, sayfa düzenini sağlamayı kolaylaştırmak amacıyla yapıldı

Bu değişiklik, Facebook sayfa düzenini sağlamayı kolaylaştırmak amacıyla yapıldı. Ancak Hikayemiz bölümünden ek bilgiler bölümüne geçiş yapmak kullanıcıları biraz yorabilir. Ek bilgiler özelliğini kullanabilmek için”Ayarlar>Sayfa Bilgileri bölümüne gidip ” Ek Bilgiler ” seçeneğine tıklamanız ve çıkan ekrandaki boşlukları doldurmanız yeterli olacaktır.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir