Ana SayfaGüncelInstagram uygulamasının sahibi, Reels'den memnun olmadığını açıkladı!

Instagram uygulamasının sahibi, Reels’den memnun olmadığını açıkladı!

Ağustos ayında Instagram, TikTok alternatifi bir platform olan Reels’i duyurmuştu. Birkaç aydır kullanıcıların hizmetinde olan bu özellik hakkında Instagram’ın sahibi Adam Mosseri, açıklamalarda bulundu.

instagram reels

”Reels’in şu anki halinden pek memnun değilim.”

Adam Mosseri, yaptığı açıklamada Instagram’ın Reels özelliğinin şu anki halinden pek memnun olmadığını söyledi. Mosseri yaptığı açıklamada: ”Hem içerik üretimi hem de içerik tüketimi konusunda büyüyoruz, ancak daha önümüzde uzun bir yol var. TikTok’un bizden önde olduğu konusunda dürüst olmalıyız.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Mosseri, Instagram Reels’in TikTok’a gelen her içeriği kendine kopyalamak yerine efektler gibi yenilikçi ve yaratıcı içeriklerle tanınması gerektiğini savundu.

”Kullanıcıların bir kısmı hâlâ daha IGTV ve normal videolar arasındaki farkı bilmiyor”

Ayrıca son zamanlarda Instagram üzerindeki videolarda karmaşa yaşanmaya başlandığını söylemiştik. Mosseri bunun hakkında da bir açıklama yaptı ve kullanıcıların bir kısmının hâlâ daha Instagram’daki normal videolar ile 2018 yılından beri var olan ve daha uzun süreli videolar paylaşmaya yarayan IGTV arasındaki farkı bilmediğini söyledi.

”Geçen yıl videolar konusunda çok fazla kumar oynadık ve başarılı olduk”

Instagram, bu karmaşanın farkında olacaktır ki Mosseri, videolarda yaşanan karmaşıklığın giderilmesi için çalışıldığını söyledi. Geçen yıl videolar konusunda çok fazla kumar oynadıklarını söyleyen Mosseri, bu denemelerden çok iyi sonuçlar elde ettiklerini söyledi.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir