Ana SayfaGüncelSnapchat için Karanlık Mod desteği geliyor!

Snapchat için Karanlık Mod desteği geliyor!

Karanlık mod, artık telefon kullanırken hemen hemen her uygulamada gördüğümüz bir özellik. Facebook, Twitter, Instagram vb. Sosyal medya platformunda olan bu özelliğin olmadığı en büyük sosyal medya platformu Snapchat idi. Şirket, bu konuda bir adım attı. Bugün açıklanan bilgilere göre şirket, karanlık mod özelliğini test etmeye başladı.

snapchat karanlık mod

Snapchat, özelliğin test edildiğini resmen doğruladı

iOS 13 ile birlikte iOS platformunda bulunan uygulamalarda karanlık mod kullanımının önü açılmıştı. iOS 13’ün çıkmasından yaklaşık 500 gün sonra Snapchat, uygulamanın iOS sürümüne karanlık mod getirmek için testlere başladı. Şirket, bu özelliği birkaç ülkede çok az sayıda kullanıcı ile test ettiklerini doğruladı.

Açıklama yapılmadan önce sosyal medyada paylaşılmaya başlanmıştı

Karanlık mod özelliğine kavuşan kullanıcılar, sosyal medya platformlarında özellik hakkında paylaşım yapmaya başladılar. Aslında bu özelliğin ilk olarak sızdırıldığı yer de sosyal medya. Snapchat tarafından henüz bu özellik hakkında resmi açıklama yapılmadığı zamanlarda birçok kulanıcı özellik hakkında Tweet atmaya, gönderi paylaşmaya başlamıştı bile.

Bu kadar gecikmesinin sebebi talep olmamasıydı

Karanlık mod özelliği her ne kadar şu anda uygulamaların çoğunda bulunsa da Snapchat ‘te bulunmuyordu. Aslında bu özelliğin Snapchat’e bu kadar uzun zaman gelmemesi biraz da kullanıcıların talep etmemesinden kaynaklıydı. Yani örneğin karanlık modun popüler olmaya başladığı zamanlarda Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter vb. platformlarını kullanan kullanıcılar bu şirketlere karanlık mod getirmeleri için baskı uyguluyordu. Bu baskı Snapchat kullanıcıları tarafından neredeyse hiç uygulanmadı. Bu özelliğin bu kadar geç gelmesindeki en büyük etken yüksek ihtimalle bu. Özelliğin Android platformuna ne zaman sunulacağı ise hâlâ daha belirsizliğini koruyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir