22 Mayıs Salı

Giphy’nin paha biçilemez değeri 600 milyon dolara yükseldi

Giphy’nin değeri gelecek yıllarda çok daha artacak bu yıl değeri tam 1 milyar değere ulaştı. Giphy’nin paha biçilemeyen değerine 600 milyon dolar daha eklendi.


Eskiden resim yükleme siteleri oldukça para ediyordu ama artık bu durum değişti. 72 milyonluk dev bir fonla değeri 1 milyar dolara kadar yaklaşan GIF servisi Giphy’e yatırım devam ediyor. Giphy son derece basit olan GIF yapımının yükleneceği yer olarak karşımıza çıkmıştı ve hepimiz bu uygulamanın başarılı olmayacağını ön görmüştük. Şimdi ise durum değişti ve küçük bir değeri olan ama büyük işler yapan girişim 1 milyar değere kadar ulaştı. Şubat ayında 50 milyondan fazla yatırım alan GIF servisinin bu kadar dev bir yatırım almasının arkasındaki nedenleri çok merak ediyoruz.

GİPHY ONLİNE PAZARLAMADA AKTİF OLARAK KULLANILIYOR

Bugün pazarlamada hareketli resimlerin yada hareket eden bir nesnenin önemi çok büyüktür. Birçok basit iş yapmasına rağmen değeri hızla yükseliyor. Tek yaptığı şey popüler olan videoları, resimleri yada kısa filmlerden bazı kesitleri GIF haline getiriyor ve internette kullanıcıların eğlenmesini sağlıyor. Bu anlamda basit ama kullanışlı olan yeni girişimin değerinin gelecek aya doğru artması bekleniyor. Vine gibi bir yapıya sahip olan Giphy’de tek fark sadece kısa gösterimler yapmasıdır. Uygulama kuralı daha 3 yıl olmadı ama 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Giphy kullanıyorsanız eğer görüşlerinizi bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter direkt mesaj

Twitter direkt mesaj bölümünü yeniliyor!

Twitter, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir