21 Ağustos Salı

Facebook taktik değiştirdi! Artık iş ilanları verecek

Facebook çok yakın zamanda sadece iş için bir uygulama tanıtacak. Yine Facebook tabanlı olacak fakat LinkedIn tarzı bir yapıya sahip olacak.


Facebook’un kazandığı para şirkete yetmedi ve yeni bir proje için kollar sıvandı. Yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Facebook 2 yıl içerisinde yeni bir uygulama çıkaracak ve bu uygulama ile birlikte iş dünyasına el atacak. Eskiden iş adamı hayallerine kapanan bütün insanlar LinkedIn hesabı açıyordu ama son 1 yıldır bu durumda bir düşüş var. Halen aktif olarak LinkedIn kullanan var ama artık prestijini kaybeden uygulamanın yerini başka sosyal girişimler alıyor. Sürekli aynı kalan şeylerden insanlar sıkılıyor ve artık bir yenilik istiyorlar. Bunu yapmayan LinkedIn ise yavaş yavaş piyasadan silinmeye başladı. Bunu fırsat bilen Facebook ise sadece iş ağı için yeni bir çalışma yapıyor ve bu çalışmanın sonuçlarını çok yakında duracak.

2018 YILININ SON ÇEYREĞİNDE TANITILACAK İDDİASI

Tam 2 yıl sonra tanıtılması beklenen yeni girişimin oldukça iddialı bir tasarımla gelmesi bekleniyor. Bu tasarımın yine mavi renkte ağırlıklı olacağını fakat LinkedIn tarzı bir algoritmaya sahip olacağını söyleyelim. Facebook bu dönemde birçok kullanıcı kaybetti. Herkes hesaplarını kapatıp Instagram açmaya başladı. Instagram’da her ne kadar Facebook’un olsa da aradaki rekabet hiç bitmedi. Facebook’un yeni getireceği bu uygulama ve sayfada aynı zamanda iş ilanları da verilebilecek. Bugün Türkiye’de iş ilanı verebilmek için 300-500 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Facebook iş için oluşturulan özel uygulamalardaki geliri öğrenince böyle bir çalışmaya koyuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pelin Dündar ile röportaj yaptık!

Hikayesi kendine açtığı ve tamamen kendi çapında takıldığı Twitter hesabı ile başlayan Pelin Dündar, nam-ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir