Ana SayfaGüncelGoogle aramalarında TikTok ve Instagram klipleri de gösterilecek!

Google aramalarında TikTok ve Instagram klipleri de gösterilecek!

Dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru Google. Bu nedenle kullanıcılar her geçen gün kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesine yönelik yenilik yapılmasını bekliyor. Google, uzun zamanlardan beri kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli büyük adımlar atan bir şirket. Bugün Google’ın, Instagram ve TikTok kliplerini arama sonuçlarında ”Kısa Videolar” başlığı altında göstereceği doğrulandı.

google instagram tiktok

Şu anda sınırlı sayıda arama sonuçlarında gösteriliyor

Google, TechCrunch’a bu özelliğin şu anda her arama sonucunda gözükmediği, sınırlı sayıda arama sonuçlarında gözüktüğünü söyledi. İlk etapta Android ve iOS kullanıcılarının testine sunulan bu yeni özelliğin ne zaman kapsamının genişleteceği ve diğer platformlara geleceği konusunda bir bilgi yok.

Google’ın Instagram ve TikTok ile bir anlaşma yapıp yapmadığı bilinmiyor

Arama sonuçlarında uzun süredir sahip olduğu YouTube uygulamasında bulunan videoları kullanıcının karşısına çıkartan Google’ın Instagram ve TikTok ile bu konuda bir anlaşma yapıp yapmadığı bilinmiyor. Bu yenilik sayesinde sosyal medya platformlarının trafiklerinde önemli derecede artış olacağını tahmin edebiliyoruz.

Kaynak

Diğer haber: Trump yönetimi TikTok kararı için yeni bir hamle yapıyor!
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir