Ana SayfaGüncelWhatsApp, hızla yayılan bir mesaja karşı kullanıcılarını uyardı!

WhatsApp, hızla yayılan bir mesaja karşı kullanıcılarını uyardı!

Son zamanlarda kullanıcılar, WhatsApp uygulamasında kullanıcılar arasında atılan yeni bir mesaj ile karşılaşmaya başladılar. WABetaInfo’nun paylaşımına göre bu mesajlar; sayılar ve garip işaretler içeren bazı ilginç mesajlar. Ancak teknoloji ile arası pek olmayan bir kişi böyle bir mesaj aldığında, WhatsApp hesabının saldırıya uğradığını düşünüp panik olmaktadır.

whatsapp WABetaInfo

Spam olarak bildirmeniz ve o kişiyi engellemeniz öneriliyor

WABetaInfo, tweetinde kullanıcıların böyle bir mesaj alması halinde paniğe kapılmamasını, çünkü ortada saldırı gibi bir durum olmadığını söyledi. Bu mesajlar spam mesaj ve eğer bir kişiden böyle bir mesaj alırsanız spam olarak bildirmeniz ve o kişiyi engellemeniz öneriliyor.

Size gelen bir mesaj ile hesabınızın ele geçirilmesi mümkün değil

Aslında hesap çalınma işlemi imkansız olan bir şey değil. WhatsApp hesaplarınının hacklenmesi de son zamanlarda sıkça karşılaştığımız durumlardan biri. Ancak size WhatsApp’da bir kişiden gelen hack içerikli bir mesaj ile, linke vs. tıklamadan hiçbir hesap ele geçirilemez. Bu mümkün değil.

WABetaInfo, bu ve bu gibi mesaj türlerine karşı insanlarda farkındalık oluşturmak için takipçilerin, WABetaInfo’nun paylaştığı bu tweeti retweetlemesini istiyor.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir