Ana SayfaGüncelWhatsApp, artık durumları yedeklemeyecek!

WhatsApp, artık durumları yedeklemeyecek!

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamalarının başlarında şüphesiz WhatsApp geliyor. Şirket, bu sefer 24 saat sonunda kaybolan durumlar özelliğinde bir değişiklik yapıyor. Bu değişiklik ile birlikte artık durumlar yedeklenmeyecek.

WhatsApp

2.21.13.6 Beta güncellemesi ile artık Android platformunda durumlar yedeklenemeyecek

WhatsApp, içinde bir çok yeniliği taşıyan 2.21.13.3 Beta sürümünden sonra 2.21.13.6 Beta güncellemesini Google Play üzerinde yayınladı. Eski zamanlardan beri kullanıcılar WhatsApp’ı silip indirdiğinde veya aynı ekosistemden başka bir cihaza kurduğunda durum güncellemeleri yedekten geri geliyordu. WABetaInfo tarafından bildirilene göre artık bu durum böyle olmayacak. Şirket, 2.21.13.6 Beta güncellemesi ile birlikte artık durumların yedeklenmeyeceğini duyurdu.

WhatsApp kullanıcılarına sohbet yedeklemeye bir sınır koymuyor

WhatsApp, kullanıcılarına sohbet yedekleme hakkı veriyor ve buna bir sınır koymuyor. Durumlar için de bu böyleydi ancak hem durumlara yüklenen içeriklerin sunucularda fazla yer kaplaması, hem de zaten 24 saat sonra durumların kaybolması ve yeniden erişelememesi nedeniyle artık durumlar yedeklenmeyecek.

Apple, ”iCloud depolamasını işgal etmesi” nedeniyle artık durumları yedeklemeyecek

WhatsApp iOS platformunda henüz bu konuda bir değişiklik yapmasa da Apple, artık durumların ”iCloud depolamasını işgal etmemesi” için yedeklenmeyeceğini duyurdu. Bu, iOS için Apple tarafından verilen bir karardı ve aynı karar 2.21.13.6 Beta sürümü ile Android kullanıcılarına WhatsApp tarafından uygulanacak.

Android sürümünde Beta kullanıcısı olmayan kullanıcılar için özelliğin gelmesi birkaç ay kadar sürebilir ancak Beta kullanıcıları bugünden itibaren durumları yedekleyemeyecek.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir