1 Kasım Perşembe

Google ezeli rakibi Amazon’a yeni yaptırımlar getirdi

Google’ın Chrome Cast teklifine onay vermeyen Amazon yüzünden büyük savaş başladı. Google ile Amazon arasındaki soğuk savaş yüzünden kullanıcılar sıkıntı yaşıyor.


Google ile Amazon arasında yıllardır sessiz bir şekilde süregelen savaş vardı. Bu savaş son yıllarda oldukça büyük bir hareketlilik ve ses kazandı. Her iki şirkette çaktırmak istemiyorlar ama birbirlerinden nefret ediyorlar ve ürünleriyle birlikte savaşmaya devam ediyorlar. Google’ın yeni yaptırımları ise tam anlamıyla insanların üzülmesine sebep olan bir davranışa sebep oldu. Amazon’a karşı yeni yaptırımlar uygulayan Google sırf bu yüzden bile kullanıcı kaybedebilir. Prestij kaybını her iki şirkette yaşıyor ama biz Google’dan böyle hareket beklemiyoruz çünkü birçok hesabımızı onların sunucularında güvenle tuttuğumuzu tahmin ediyoruz.

YOUTUBE’A ERİŞİM ÇOK YAKINDA KAPANIYOR

Özellikle bulut sunucular ile bir fark yaratan Gooogle ve Amazon şimdide ürünleriyle birlikte savaşmaya devam ediyor. Gelen bilgilere göre Amazon’un en çok sattığı ürünler arasında olan Fire TV ve Echo Show’da artık Youtube kapanacak. Google’ın her iki platform için Youtube’u engelleyeceği yabancı basında yer alan bilgiler arasında yer alıyor. Amerika zaten bu haber ile ikiye ayrılmış durumdadır. Yüz binlerce Amazon kullanıcısı Youtube’a erişmediği için video izlemeyecek ve bundan etkilenen tek kişi Google olacak. Neden böyle bir hamle yapıp Youtube trafiğini ve Youtuber gelirini düşürecek anlam veremiyoruz.

SOĞUK SAVAŞI İLK AMAZON BAŞLATTI

Google’ın Chrome Cast hamlesi Amazon tarafından onay almayınca Google böyle bir hamle yaparak tavrını ortaya koydu. Amazon nasıl bir yol izleyecek bilmiyoruz ama Google bayağı kararlı gibi görünüyor. İki dev arasındaki savaşın, her iki platformdaki kullanıcılara büyük zararı olur. Amazon için müşteri kaybı, Google için kullanıcı kaybı olacak bu savaş devam edecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SMS tarihe karıştı ama yeni yılını kutluyorlar

1992 yılında keşfedilen SMS, 2000 yılında patlama yapmış ve insanların iletişim tercihi haline gelmişti. Emoji ile kardeş olan SMS bir süre sonra popülerliğini internetle çalışan uygulamalara kaptırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir