Ana SayfaGüncelGoogle ve YouTube, yalan bilgiyle mücadele sözü verdi

Google ve YouTube, yalan bilgiyle mücadele sözü verdi

Google ve popüler video paylaşım platformu YouTube , yaklaşmakta olan Amerikan Ara Seçimleri ile nasıl başa çıkmayı planladıklarına ilişkin planlarıyla halka açılıyor.

Bu, ellerinde bulundurmayı planladıkları bir dizi aracı vurgulamayı içerir. Şirket, tüm fikrin siyaset dünyasında sürekli olarak yanlış bilginin yayılmasını sınırlayan çabaları bir araya getirmek olduğunu duyurdu.

Bir kullanıcı, siyasi temalı veya seçime dayalı sonuçlar için arama yaptığında, onlara öneriler sunulur. Bunlar, gerçek haber kaynaklarından gelen gazetecilik veya videolara odaklanmak için tasarlanmıştır. Yaygın örnekler WSJ, NBC, CBS, ABC ve benzer bağlı kuruluşları içerir.

Karar bugün, YouTube’un ABD ara sınavlarıyla ilgili birkaç videonun kaldırıldığını onayladığı bir blog yazısı aracılığıyla duyuruldu. 2020 seçimleriyle ilgili politikaları ihlal eden veya yanlış iddialarda bulunan her şey kaldırıldı ve sistemi aynı şeyi yapmaya devam edecek.

 

Aynı zamanda platform, izleyicilere oylama hakkında yanlış bilgi veren veya şiddetten bahseden içeriklere yer olmadığının altını çiziyor. Benzer şekilde, ülkenin demokratik sistemine müdahale eden içeriklere de müsamaha gösterilmeyecektir.

YouTube, ara sınavlarla bağlantılı politikaları ihlal eden farklı içerik oluşturucu kanallarına ihtar verdiğini söyledi. Benzer şekilde, bu konuda yeni içerik koymak açısından da geçici bir askıya alma söz konusudur.

Google Arama ayrıca, farklı kullanıcıların çeşitli eyaletlerden kaynaklanan hem yerel hem de resmi haberler aracılığıyla seçim kapsamıyla bağlantılı daha fazla ayrıntı aramasını kolaylaştırmayı planlıyor.

Ayrıca, geçmişte seçmenleri nasıl oy kullanabilecekleri ve hatta sürece kaydolabilecekleri konusunda daha doğru verilere yönlendirmek için kullanılan Google Arama’nın yakında kullanıma sunacağı bir araç hakkında da haberler var.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir