Ana SayfaGüncelGoogle'dan yer imleri hamlesi!

Google’dan yer imleri hamlesi!

Google, her gün milyarlarca insanın uygulamayı kullandığı en popüler arama motorudur. Cep telefonlarımızdaki uygulamadayken, genellikle daha sonra geri dönmek istediğimiz ve URL’sini hatırlayamadığımız bir sayfayı kaydetmek isteriz, Google’ın yeni özelliği burada devreye girer.

İlk olarak, hızlı bir özetlememiz gerekiyor, bu yüzden son yıl Eylül ayında Google, çok daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip olması ve kullanımı daha kolay olması için koleksiyon sekmesini yeniden tasarladı. Artık Google bir adım daha attı ve yer imi seçeneğini arama sonuçlarıyla entegre etti.

Uygulama uzun zamandan beri “koleksiyona ekle” düğmesine ev sahipliği yaptı, ancak şimdi bunun yerini yer imi seçeneği aldı.

Uygulama, artık “sayfa hakkında” hamburger menüsünün ve diğer eylemlerin yanında yer alması için yerleşik tarayıcıya yer imi seçeneğini getirdi. Düğmeye dokunmak, sonucu hangi klasörlere eklemek istediğinizi seçme seçeneğiyle birlikte açılan küçük bir bölünmüş ekran sekmesine yol açacaktır. Sekme ayrıca, ihtiyaç duyulduğunda sayfanın eklendiği klasörü değiştirme özelliğini de destekler. Unutulmaması gereken bir şey, küçük yer imi işaretçisinin, farklı bir anahtar kelimeyle ama aynı sonuçlarla tekrar arama yapsanız bile orada kalacağıdır.

Kaydedilen öğeler, koleksiyonlar sekmesinden veya doğrudan web üzerinden de görüntülenebilir. Dilediğiniz kadar koleksiyon yapabilir ve sayfaları gönlünüzce saklayabilirsiniz. Yalnızca sayfaları değil, filmleri, kitapları, yerleri vb. kaydedebilirsiniz.

Bu özellik ile kaydetme yeteneği dünyada henüz çok yaygın değil ve 9to5G’nin bir makalesine göre yalnızca birkaç oturum açmış kullanıcı tarafından kullanılabilir . Bu özellik yaygın olarak kullanıma sunulduğunda, sizi mutlaka bilgilendireceğiz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir