Ana SayfaGüncelGoogle, yeni widgetleri test ediyor!

Google, yeni widgetleri test ediyor!

Yıllardır Google ana sayfasını net, temiz ve olabildiğince minimalist olarak görmeye alışkınız.

Boşluk çubuğunda arama sorgularınıza eklemek için yeterli alan var ve hepsi bu. Ancak ana sayfanın arayüzü açısından biraz daha fazlasını istiyorsanız, şansınız yaver gidebilir.

Google, arama sayfasını yıllar sonra yenileyebilecek bir test gerçekleştiriyor.

Şirket, muhtemelen yararlı amaçlara hizmet edebileceğini düşündüğü farklı widget dizilerini deniyor. Ve henüz hiçbir şey kesin değilken, şu ana kadar kesinlikle seslerini seviyoruz.

‘Yeni Google.com’ olarak adlandırılan, hava durumu, standart haberler ve çok çeşitli özellikler sunan birkaç diğer kart gibi uygulamaları yakında bulabilirsiniz. Ve seslerine bakılırsa, kesinlikle çeşitli ve yenilikçi olacak.

Google’ın masaüstü web sayfasını dönüştürme hamlesi başladı ve tüm çile aşağı yukarı Keşfet çabasına benziyor.

Google, ana sayfasına birkaç faydalı widget ekleme olasılığını vurguladığı Şubat ayında test kararını açıkladı. Hatta iki kullanıcının zaten nasıl yazdığından ve bunun canlı olarak gerçekleştiğini görmekten bahsettiler.

Ee başka? Başlangıç ​​olarak, ana ekranlarınızda yeni bir ‘Yeni Google ile Tanışın’ kartının açıldığını göreceksiniz. Bu, kullanıcıların hesaplarında oturum açmasını ve özelleştirme sürecinin başlamasına izin vermesini ister.

Ardından, kullanıcılar bir merhaba açılır penceresinin girmesine izin veren ‘bu alanı kendinize ait yapın’ sekmesine ve ardından ekranlarınıza gelecek olan ‘neyle ilgileniyorsunuz’ seçeneğine basabilirler. Bu şekilde, sunulan çeşitli widget’ların özelleştirilmesini oynayabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bazı yaygın ve eğlenceli seçenekler arasında kripto para birimi, hava kalitesi, hava durumu, haberler, spor ve borsa yer alır. Ne izlemeli, yakınınızda olan olaylar ve daha fazlası.

Şimdilik, sayfadaki varsayılan ayarlara göre, bu kartlar küçük dikdörtgen karolar olarak görünecek şekilde yapılmıştır. Bu sayede ilk bakışta daha geniş bir görüntü görme avantajına sahip olabilirsiniz.

Değişikliği kesinlikle çok benzersiz ve ilginç buluyoruz çünkü Google, ana sayfaların temel, noktaya ve olabildiğince minimalist kalmasının ne kadar önemli olduğundan bahsederdi.

Ancak, Google söz konusu olduğunda, değişimin gerekli olduğunu ve çok geç kalındığını düşünüyoruz. Bu nedenle, yakında daha büyük bir lansman görebiliriz ve nihai görünümün nasıl göründüğünü görmek için heyecanlıyız.

Google, çok sert bir şey yapmaya hazır olmadığını söylediğinden, yeni kart setini sayfanın alt kısmında göreceksiniz. Ayrıca, kişiselleştirme anahtar olduğundan sayfanızı çok fazla karıştırmak istemiyorsanız Gizle’ye bile tıklayabilirsiniz.

Ayrıca şirket, kullanıcıların sayfada aldığı toplam kart sayısının ekran boyutlarına göre değiştiğini söylüyor.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir