Ana SayfaGüncelLinkedIn, yeni bağlantı çıkartmasını kullanıma sundu!

LinkedIn, yeni bağlantı çıkartmasını kullanıma sundu!

LinkedIn, harici trafiği yönlendirmek için mükemmel çözümü bulduğuna inandığını söylüyor. Ve bu, bugün bazı kullanıcılar için kullanıma sunulan yenilikçi bir bağlantı çıkartması biçiminde gelir .

Yeni yaklaşımla, kullanıcılara çıkartmayı farklı boyutlarda ortaya çıktıkça istedikleri yere koyarak resimlerine ekleme şansı veriliyor.

Önde gelen sosyal medya analisti Lindsay Gamble’ın daha fazla içgörüsü sayesinde, onun içgörüleri aracılığıyla girişim hakkında daha fazlasını görme şansımız oldu. Ve ilk bakışta, çıkartma, Instagram ve Facebook tarafından sağlananlara oldukça benzer. Ayrıca, gönderilerinize daha fazla tavsiye bağlantısı eklemek olarak düşünebilirsiniz.

Tasarımla daha fazla deneme yapmak açısından yeni girişimin kesinlikle kullanışlı olabileceğini düşünüyoruz. Ve zaten bildiğiniz gibi, uygulamada görülen etkileşim artmaya devam ediyor. Bu nedenle, bunun neden LinkedIn’in akışı yoluyla daha fazla kullanıcı trafiği çekmeye yardımcı olacak değerli bir araç olarak hizmet edemediğini anlamıyoruz.

Bir araç olarak harici bağlantılar için çıkartma seçeneğini gönderi oluşturma sekmesinde bulabilirsiniz. Zincir baklaları için ayrılmış ünlü simge tarafından en iyi şekilde tanımlanır.

Ancak LinkedIn, bu aşamada, henüz masaüstü kullanıcıları için değil, platformun mobil sürümü aracılığıyla kullanıcılar için geçerli olduğunu belirtti. Ancak bu, masaüstündeki bağlantılarla etkileşime geçemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Başka bir deyişle, milyonlarca LinkedIn üyesi, her gördüklerinde bağlantılara dokunabilir. Ve bu toplamda yaklaşık 850 milyon platform kullanıcısı.

Farklı tonlar söz konusu olduğunda, renkleri değiştiremeyeceğiniz için bu konuda biraz sınırlıdır. Ancak, hem video içeriğine hem de normal görüntüye bağlantılar eklenebilir. Ayrıca kullanıcılara, bağlantıyla birlikte görüntülenen metni özelleştirilmiş hale getirme şansı da verilir.

Bazıları bağlantı düğmesine eklenen büyük metni beğenmese de, daha fazla kullanıcının etkileşime girmesini sağlarken daha iyi erişim ve farkındalık için toplanabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca, uygulamada görülen olağan içeriğe yenilikçi bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz.

Şimdilik LinkedIn, özelliğin kademeli olarak nasıl başlatıldığını açıkladı. Bu nedenle, tüm kullanıcılar aynı anda sahip olmayacak, ancak kesinlikle yakında alacaksınız.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir