Ana SayfaGüncelInstagram hesapları ve gönderi paylaşımı konusunda iki önemli yenilik yapıldı!

Instagram hesapları ve gönderi paylaşımı konusunda iki önemli yenilik yapıldı!

Sosyal medya platformu Instagram, her geçen gün platforma yenilik yapmaya devam ediyor. Şirket, bugün kullanıcıların profillerinde diğer hesaplarını gösterebilmesini sağlayan bir bölüm ve gönderilerin Facebook’ta paylaşılması konusundaki iki yeniliği test etmeye başladı.

instagram

‘Diğer Hesapları Göster’ adlı yeni bir bölüm geldi

Yaptıkları sızıntılarla adlarını çokça duyduğumuz sosyal medya uzmanları Matt Navarra ve Alessandro Paluzzi gelecek olan yenilikleri önceden duyurmakla ünlü kişiler. Alessandro Paluzzi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Instagram kullanıcılarının sahip oldukları diğer hesapları profillerinde göstermesine yarayacak yeni özelliğin test edildiğini duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, sahip oldukları diğer hesapları profillerinde gösterebilecekler. Profili düzenle kısmında bulunan ‘Diğer Hesapları Göster’ kısmından bu özellik aktif edilebilecek. Bu özelliği aktif eden kişinin profiline giren kullanıcı, profil sahibinin kullanıcı adına basarak diğer hesaplarını görebilecek.

instagram

Artık sadece arkadaşlar ile paylaşılabilecek

Bir diğer yenilik ise Matt Navarra tarafından duyuruldu. Bu yenilik, Instagram ve Facebook arasındaki gönderi paylaşımı özelliğine yapıldı. Kullanıcılar, Instagram gönderilerini paylaşırken Facebook’ta paylaş seçeneğini açarsa otomatik olarak gönderiler herkese açık şekilde paylaşılıyordu. Bu gelecek yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar, Facebook’ta da paylaşmak istedikleri gönderilerini sadece Facebook arkadaşları ile de paylaşabilecek. Yani uzun yıllardır herkese açık şekilde paylaşılan bu gönderiler, artık sadece arkadaşlar ile de paylaşılabilecek. Instagram kullanıcıları, yinede herkese açık paylaşmak isterlerse diledikleri zaman ayarlardan tekrar herkese açık moduna dönebilecek.

instagram

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir