Ana SayfaGüncelYouTube canlı yayınlarına HDR desteği geldi!

YouTube canlı yayınlarına HDR desteği geldi!

Dünyaca ünlü video paylaşım platformu YouTube, her geçen gün yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket, canlı yayın deneyimini daha iyi hale getirmek için bugün itibariyle HDR yayın yapmaya izin veriyor.

youtube

Destekleyen tüm cihazlar bugün itibariyle HDR canlı yayın yapabiliyor

Bugün itibariyle YouTube, HDR özelliğini canlı yayınlarda kullanmaya izin vererek kullanıcılara daha iyi bir canlı video kalitesi sağlıyor. Platform, standardı destekleyen mevcut donanıma sahip herkesin hemen HDR görüntüleri yayınlamaya başlayabileceğini söylüyor. Bu özellik sayesinde PC’nin yanı sıra hem Sony’nin yeni PlayStation serisi hem de Microsoft’un yeni Xbox serilerinde de YouTube üzerinden HDR canlı yayınlar açılabilecek. Bu da özellikle oyun yayını yapacak kişiler tarafından çok kullanılacak bir özellik. YouTube’un yaptığı bu yenilik, geçtiğimiz dönemlerden beri video kalitesi yönünde pek bir ilerleme kat edemeyen Twitch’in gözünde büyük bir sorun.

Kullanıcılardan YouTube’a HDR canlı yayınlar konusunda çok yoğun bir talep vardı

Artık son teknoloji cihazların bir çoğunda HDR desteği bulunuyor. Şu ana kadar YouTube üzerinde sadece HDR video yüklemeye izin veriliyor, HDR canlı yayın yapılmaya izin verilmiyordu. Şirket, canlı yayınlara da HDR desteği gelmesini isteyen kullanıcıların sesini duymuş gibi görünüyor, çünkü bu konuda gerçekten çok yoğun bir talep vardı. Bu yenilikle birlikte HDR destekli içeriğin üretimi ve paylaşımının geçtiğimiz aylara kıyasla daha fazla artacağını tahmin ediyoruz. Çünkü şirket, bu yenilikle birlikte aslında HDR destekli içeriğin üretimi ve paylaşımını çok daha kolay bir hale getirdi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir