Ana SayfaGüncelInstagram canlı yayınlarına önemli bir yenilik geldi!

Instagram canlı yayınlarına önemli bir yenilik geldi!

Sosyal medya devi Instagram, her geçen gün uygulamaya yenilik yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde canlı yayınlara sürekli yenilik getiren şirket, bu yeniliklere bir yenisini daha ekledi.

instagram live rooms

Live Rooms adlı yeni özellik sayesinde anlık maksimum katılımcı sayısı 4’e çıkartıldı

Instagram, geçtiğimiz dönemlerde canlı yayın süresini 1 saatten 4 saate çıkartmıştı ve 30 güne kadar canlı videoları kaydetme özelliğini kullanıma sunmuştu. Şirket, şimdi Live Rooms adlı yeni özelliği ile aynı anda canlı yayında bulunabilecek maksimum kişi sayısını 2’den 4’e çıkarttı. Artık açtığınız bir canlı yayında maksimum 3 misafirle aynı anda yayın yapabileceksiniz.

Instagram Live Rooms nasıl kullanılır?

Bu yeni özelliği kullanmak için bir Instagram canlı yayını açtıktan sonra Live Rooms seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu butona tıkladıktan sonra açılan listede ister canlı yayından herhangi bir kişiyi seçin, isterseniz de ara kısmından canlı yayına katılmasını istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazarak canlı yayına katılma daveti gönderin. Bu tamamen size kalmış bir şey, ancak özelliğin şu anda ülkemizde kullanılmadığını hatırlatmakta fayda var.

instagram live rooms

Bazı ülkelerde kullanıma sunuldu

Instagram Live Rooms, bugün itibariyle Hindistan ve Endonezya’da kullanıma sunuldu. Bu özelliği kullanmaya başlayan kullanıcılar, yeni özelliği çok beğendiklerini ve bu özellik sayesinde eğlenceli vakit geçirdiklerini söyledi. Özellik şu anda bu iki ülkede kullanıma sunuldu, diğer ülkelere yakın zamanda geleceği söyleniyor. İnsanların evlerine kapanıp sosyal medyaya yöneldiği günlerde olduğumuz için, özelliğin çok kısa süre içinde tüm dünyada kullanıma sunulacağını tahmin ediyoruz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir