Ana SayfaGüncelTikTok, artık 3 dakikaya kadar video yüklemeye izin verecek!

TikTok, artık 3 dakikaya kadar video yüklemeye izin verecek!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu TikTok, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Uygulama, ilk kullanıma sunulduğu günden beri sadece maksimum 1 dakikaya kadar videolar yüklemeye izin veriyordu. Bugün itibariyle şirket, kullanıcılarına daha uzun süreli video yüklemeye izin verecek yeni özelliğini test ediyor.

TikTok

Şu anda sadece 1 dakikalık video yüklemeye izin veriliyor

Şu anda TikTok tüm kullanıcılarına maksimum 1 dakikalık video yükleme izni veriyor. Bu süre gayet başarılı ve ideal, çünkü video izlerken insanların sıkılmayacağı bir süre. Özellikle artık uzun videolar hayatımızda yer kapladığı bu dönemde gerçekten 1 dakika gibi bir sürede böyle iyi içerikler görmek gayet güzel bir şey.

1 dakikalık süre 3 dakikaya çıkartılıyor

Şirket, şu anda gayet ideal olan 1 dakikalık süreyi 3 dakikaya çıkartmak için çalışmalara başladı. 3 dakika aslında çok uzun bir süre çünkü bu özellik geldikten sonra TikTok’ta daha fazla ve karışık içerikte video olacak. Örneğin 1 dakikalık bu sürenin 3 dakikaya çıkartılmasının ardından bir filmin fragmanı TikTok üzerinde yayınlanabilir. Veya makyaj videoları bu sayede artış gösterebilir. Bu da kimi insanları mutlu ederken kimilerinin canını sıkabilir.

Özellik şu anda erken erişimde

Yaptığı sızıntılarla adını çokça duyduğumuz sosyal medya uzmanı Matt Navarra, Twitter hesabından konu ile ilgili bir tweet paylaştı. Navarra, paylaştığı tweette TikTok’un artık 3 dakikaya kadar video yüklemeye izin vereceğini belirtiyor. Ayrıca özelliğin hala erken erişimde olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü de tweete eklenmiş.

Bu özelliğin geleceğini duyan kullanıcılardan bazıları olumlu yorum yaparken bazıları da olumsuz yorum yapıyor. Kötü yorum yapan insanlar, TikTok’un bu yeni uzun videolar özelliği sayesinde YouTube’un kısmi kopyası olacağı inancındalar. Ancak TikTok, yinede şansını denemek istiyor gibi görünüyor. Muhtemelen bu özellik sayesinde daha fazla kullanıcı çekebilecekleri inancındalar. Özelliğin kullanıcılar tarafından olumlu veya olumsuz karşılanacağını tam anlamıyla ancak özellik kullanıma sunulduktan sonra göreceğiz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir