Ana SayfaGüncelInstagram, grup oluşturmayı kolaylaştırıyor!

Instagram, grup oluşturmayı kolaylaştırıyor!

Sosyal medya devi Instagram, Instagram’a girmeden sahip olduğu Threads uygulaması içerisinden Instagram grupları açmayı kolaylaştıracak yeni özelliği test ediyor.

“Instagram şu anda yeni bir özelliği test ediyor” son birkaç yıldır çokça duyduğumuz bir şey. Uygulama, sosyal medya devi Facebook tarafından satın alındığından beri sürekli geliştirilmeye devam ediliyor. Özellikle birkaç aydır sürekli olarak heyecan verici güncellemeler ve kullanıcıların isteklerini dikkate alarak yeni özellikler sunuyor ve çok yakında başka bir ilginç yenilikle tanışacağız gibi görünüyor.

instagram

Threads uygulaması içerisinden Instagram grupları oluşturulabilecek

Mobil uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’ye göre Instagram ‘ın Threads uygulaması için yeni bir “Yeni Mesaj” seçeneği üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Söz konusu düğmenin yapacağı şey, kullanıcıların kullanıcılarının Instagram’a erişmek zorunda kalmadan Threads uygulaması içinde yeni gruplar oluşturmasına izin vermesidir.

Paluzzi, bize yeni düğmeye daha iyi bakabilmemiz için tweet’ine birkaç ekran görüntüsü ekledi. İlk resimdeki, “+” düğmesi burada “Yeni Mesaj” seçeneğidir. “+” Düğmesini tıkladığınızda, alıcısı olmayan, alıcısını kendiniz kullanıcı adını girerek bir mesaj dizisine yönlendirileceksiniz.

Kullanıcılara çok fazla zaman kazandıracak 

Oradan, yeni bir grup oluşturmak için aynı SMS’de alışık olduğumuz gibi alıcılar bölümüne birden fazla hesabın kullanıcı adını yazıp ekleyebilirsiniz. Instagram uygulamasını açmak zorunda kalmadan yeni sohbetler başlatma ve yeni gruplar oluşturma yeteneği, çok fazla zaman kazanmanıza yardımcı olabilir.

Şimdilik söz konusu butonun çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Yeni güncellemelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir