Ana SayfaGüncelTwitter, alıntı tweet özelliğini kullanımdan kaldırıyor!

Twitter, alıntı tweet özelliğini kullanımdan kaldırıyor!

Twitter

Twitter, alıntı tweet özelliğinin testlerini sona erdiriyor. Şirket, bu yeniliği ilk olarak 2020 ABD başkanlık seçimlerine hazırlık çalışmalarının bir parçası olarak Ekim ayında uygulamaya koymuştu. Twitter, o sırada bu yeni özelliğin kullanıcılara paylaştıkları şeyler konusunda daha düşünceli olmalarını hatırlatacağını söyledi.

Şirkete göre böyle olmadı. Twitter, “Alıntı Tweetlerinin kullanımı arttı, ancak alıntı tweetlerin %45’inde tek kelime, ve %70’inde ise 25 karakterden az var. Alıntı Tweetlerindeki artış, hem Retweetler hem de Alıntı Tweetler birleşince Tweet paylaşımında genel olarak %20 azalma yaşattı.” dedi. Değişiklik aynı zamanda kullanıcılar için kafa karıştırıcıydı, çoğu kullanıcı Twitter ne kadar hatırlatmaya çalışsa da normal retweet yerine sürekli alıntı retweet kullanmaya başlamıştı.

Bu kötü sonuca rağmen Twitter, insanlara tweet atmadan önce makaleleri okumalarını hatırlatan özelliği gibi “daha düşünceli bir şekilde tweet atılabilmesi için odaklanmaya devam edileceğini” söylüyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir