Ana SayfaGüncelInstagram, hediye özelliğini kullanıma sunuyor!

Instagram, hediye özelliğini kullanıma sunuyor!

Reels, Instagram’da her şeyin merkezi haline geliyor. Artan popülaritesiyle, platformun özellikten para kazanması doğrudur, böylece içerik oluşturucular daha da iyi yaratmak için bir teşvik alabilir.

Bu özellik ilk olarak Kasım ayında bir test olarak piyasaya sürüldü. Başarılı olduktan sonra Instagram, ABD’de yaşayan tüm içerik oluşturucuların takipçilerinden hediyeler alabileceğini duyurdu.

Bu hediyeleri verme süreci basittir. Takipçiler, kliplerde reelsdeki en sevdikleri içerik oluşturuculara hediye vermelerini sağlayacak bir düğme bulabilecekler. Bu hediyeler çevrimiçi çıkartma şeklinde olacak.

Şimdi içerik oluşturucular çevrimiçi çıkartmalardan nasıl yararlanacak? Bu çıkartmalar jeton görevi görecek. Bu jetonlar karşılığında, yaratıcılar para alabileceklerdi.

Reel izleyicileri, Meta’nın uygulama içi para birimi Stars’ı kullanarak bu hediyeleri akışta satın alabilecekler. Çıkartma şeklindeki bu hediyeler çeşitli fiyatlarla mevcut olacaktır.

Instagram süreci açıkladığında, her çıkartmanın 0,1 dolar değerinde olduğu kaydedildi. Bu kadar az değerle, Instagram içerik oluşturucuların kazanmasını nasıl bekliyor? Hiçbir şey olmasa da, uzun vadede toplam büyük bir miktara eşit olabilir.

Paralarını nakde çevirmek için yaratıcıların ulaşmaları gereken bir eşik vardır. Buradaki limit 100 dolar. Sadece 0,1 dolar değerindeki bu çıkartmalarla, içerik oluşturucuların toplamda 100 dolar kazandıklarında nakde çevirmelerine izin verilir, yani buna platformdaki diğer para kazanma programlarından gelen para dahildir.

Her platformun kısa video formatları için en iyi para kazanma programlarını oluşturmaya nasıl çabaladığını gören makara yaratıcıları bir ziyafet içinde. Bu, yeni başlayanlar için popülerlik kazanmak için kısa bir video formatı oluşturmaya odaklanmanın en iyisi olabileceğini gösterir.

YouTube ayrıca kısa süre önce platformun Reels reklamları tarafından oluşturulan paranın bir yüzdesini uygun içerik oluşturuculara ödeyeceği yeni bir ağ başlattı. TikTok da benzer bir şey üzerinde çalışıyor.

ABD’de yaşarken Instagram’da Reels para kazanma seçeneğine erişiminiz olup olmadığını kontrol etmek için Profesyonel Kontrol Panelinizi kontrol etmeniz yeterlidir. Bir kez başladığınızda, hediye vermeye veya almaya başlayın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir