Ana SayfaGüncelInstagram Hikayeler için çeviri desteği geliyor!

Instagram Hikayeler için çeviri desteği geliyor!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformlarından biri de şüphesiz Instagram. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalara devam ediyor. Bugün, sızdırılan bir ekran görüntüsü Instagram’ın Hikayeler bölümünde önemli bir yenilik yapacağını gösteriyor.

instagram

Çeviri özelliği gönderilerden sonra Hikayeler için de geliyor

Yaptığı sızıntılarla adını çokça duyduğumuz sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi‘ye göre Instagram, daha önce kullanıcıların gönderi açıklamalarını kendi dilinde görmesini sağlayan çeviri özelliğini kullanıma sunduktan sonra bu özelliğin bir benzeri şimdi Hikayeler için de kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Bu yılın başlarında, sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından bu özellik hakkında ilk bilgiler verilmişti. Navarra’ya göre bu özellik sadece altyazı özelliği ile oluşturulmuş hikayelerde kullanıma sunulacaktı. Ancak bu çoğu kişi için kullanışsız bir özellik olacağından çok fazla gündemde yer almamıştı.

Hikayede bulunan tüm metinleri kapsayacak

Bugün paylaşılan ekran görüntülerinde özelliğin hikayelerde bulunan tüm metinleri kapsadığını görebiliyoruz. Şu an için bu özellik hakkında çok fazla bilgimiz yok ancak özelliğin kısa süre içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir