Ana SayfaGüncelReal Madrid, Instagram'da 100 milyon takipçiye ulaştı!

Real Madrid, Instagram’da 100 milyon takipçiye ulaştı!

Dünya üzerindeki başarılı futbol kulüplerinden biri olan Real Madrid, bugün Instagram’da bir ilke imza attı. Bugün itibariyle Instagram’da 100 Milyon takipçiyi geride bırakan Real Madrid, Instagram’da 100 milyon takipçiyi geçen ilk spor kulübü sayfası durumunda.

real madrid instagram

2013 yılında kurulan Real Madrid Instagram hesabının bu kadar büyümesinde geçtiğimiz günlerde 200 Milyon takipçiyi geçen ilk bireysel hesabın sahibi ve aynı zamanda Real Madrid’in eski futbolcusu Cristiano Ronaldo başta olmak üzere takımda emeği geçen ve bir sürü kupa, sayısız başarı kazandıran tüm futbolcuların etkisi çok büyük.

Yerli futbol kulüplerinin kaç takipçisi var?

Instagram‘da 100 milyon takipçiye ulaşan ilk futbol kulübü Real Madrid oldu. Peki yerli kulüpler bu hedefe ne kadar uzak. Ülkemize baktığımızda en yüksek takipçiye sahip futbol kulübünün Galatasaray olduğunu görüyoruz. 10 Milyon takipçili kulüp, en yakın rakibinden yaklaşık 3.4 milyon önde. İkinci sırada ise 6.6 milyon ile Fenerbahçe var. Onun hemen ardından 4.2 milyon takipçili Beşiktaş gelirken, 853 bin kişi ile Trabzonspor sonuncu sırada yer alıyor.

Kaynak-ShiftDelete.Net

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir