Ana SayfaGüncelTelegram, grup video görüşmeleri özelliğini kullanıma sundu!

Telegram, grup video görüşmeleri özelliğini kullanıma sundu!

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Telegram, uzun zamandır beklenen bir özelliğini kullanıma sunuyor. Şirket, bir süredir test ettiği grup video görüşmeleri özelliğini kullanıma sunmaya başladı.

telegram

Gruplarda görüntülü konuşma dönemi başladı!

Uzun süredir beklenen Telegram grup video görüşmeleri özelliğinin testlerinde sona gelindi. Artık iOS, Android ve Web platformlarında kullanıcılar gruplarda görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilecek. Bu sayede uygulamayı bir video konferans uygulaması gibi kullanmanın da önü açıldı.

İlk etapta bir görüşmede sadece 30 kişi olabilecek

Artık içinde bulunduğunuz bir grubun katılımcılarıyla görüntülü görüşme gerçekleştirebileceksiniz. İlk etapta aynı anda sadece 30 kişi görüşmeye katılabilecek. Telegram, bu kişi sınırının kısa bir süre için böyle olduğunu, yakında katılımcı sınırının artırılacağını söyledi. Bu, kullanıcıları önemli ölçüde heyecanlandırdı.

Uzun süredir bekleniyordu

Uzun süredir beklenen bu özelliğin kullanıcılara geç sunulması dışında her şey çok güzel. Telegram, Nisan 2020’de bu özelliğin 2020 bitmeden kullanıma sunulacağını açıklamıştı ancak planlandığı gibi olmadı. Daha sonrasında 2021 yılının Mayıs ayına kadar özelliğin kullanıma sunulmuş olacağını söyleyen şirket, neredeyse 1 aylık gecikmenin ardından bu yeniliği kullanıcılarına sundu.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir