Ana SayfaGüncelInstagram Hikayeler'in tasarımı değişiyor!

Instagram Hikayeler’in tasarımı değişiyor!

Sosyal medya devi Instagram, her geçen gün kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla yenilikler yapıyor. Şirket, bir süredir masaüstü sürümünü geliştirmeye odaklanmış gibi duruyor. Bugünden itibaren Instagram Hikayeler’in masaüstü sürümündeki tasarımı değişiyor!

instagram hikayeler

Masaüstü sürümünde Hikayeler bölümü değişti!

Instagram tarafından bugün yapılan yenilik sayesinde masaüstü sürümünde birçok kullanıcının kullanışsız olduğu için telefondan eriştiği hikayeler özelliğini kullanmak artık daha kolay ve kullanışlı olacak. Yeni tasarım, eski zamanlardan beri masaüstü sürümünde hikaye görüntülediğimiz zaman ekranda çıkan tek bir kutucuğun bulunduğu yerde bir değişiklik yapıyor. Bu tek kutucuğun bulunduğu ekranda, açılan hikayeyenin yanına artık iki önceki ve iki sonraki hikayeler eşlik ediyor. Bu sayede hikayelerin neresinde olduğunuzu anlamak çok daha kolay bir hale geliyor.

Tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor

Bu yeni görünümün tüm kullanıcıların mı yoksa sadece belirli kullanıcıların kullanıma sunulacağı belirsizliğini koruyor. Şirket, bu konuda bir açıklama yapmadı ancak bu, tasarım değişikliği kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirdiği için tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Instagram’ı mobil uygulama dışında kullananların işine yarayacak bir özellik olacak

Instagram, masaüstü sitesini yavaş yavaş iyi bir şekilde geliştirmiş olsa da, Hikayeler her zaman telefonlardan büyük ekranlara uygun olmadığını hissetmiştir. Bu, masaüstü sürümündeki büyük değişiklik olmasa da, Instagram’a mobil uygulamanın dışında göz atmak için çok fazla zaman harcayan herkes için gözle görülür bir gelişme olacaktır.

Ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor

Bu yeni özelliğin testlerine başlandı ancak ne zaman tam olarak herkesin kullanımına sunulacağı belirsizliğini koruyor. Gelişme olması durumunda size bilgi vereceğiz.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir