Ana SayfaSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp tüm zamanların rekorunu kırdı!

WhatsApp tüm zamanların rekorunu kırdı!

Koronavirüs dolayısıyla insanlar yılbaşını kutlamak için dünyanın birçok yerinde buluşamadı. Bu olay sebebiyle WhatsApp insanların yardımına koşmayı başararak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Yılbaşı bu kez WhatsApp üzerinden kutlandı

COVID-19 sebebiyle insanlar bir araya gelmek için sanal ortamları kullanmayı tercih ettiler. Bu sanal ortamlardan birisi de WhatsApp oldu.

En çok tercih edilen sohbet uygulaması uygulaması WhatsApp 2020 yılı biterken, 1,4 milyar görüntülü ve sesli arama ile tüm zamanların rekorunu kırarak liderlik koltuğuna oturdu. Bu sayı geçtiğimiz yılın iki katı üzerine çıktı. Ayrıca COVID-19 salgınının ilk zamanlarını bile geride bırakmayı başardı.

whatsapp

Yılbaşında sadece WhatsApp tercih edilmedi. Facebook’un sohbet uygulaması da tercih edildi fakat WhatsApp kadar olmasa da kendi içinde rekor kırmayı başararak normal günlerden 2 kat daha fazla görüntülü ve sesli arama yapıldı.

Facebook Live ve Instagram Live yılbaşında tercih edilen uygulamalardan oldu. İki platformdan yapılmış olan canlı yayınların sayısı ise dünya çapında yaklaşık 55 milyonu buldu.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir