Ana SayfaGüncelWhatsApp, emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sunuyor!

WhatsApp, emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sunuyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformu şüphesiz WhatsApp. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Şirket, bugün uzun zamandır beklenen bir özelliğini test etmeye başladı.

whatsapp

Mesajlara tepki verme özelliği test ediliyor

Bugün itibariyle mesajlara emoji ile tepki verme özelliği WhatsApp iOS platformunda test edilmeye başlandı. WABetaInfo, yaptığı açıklamada 2.21.210.15 sürümü ile ilk etapta sadece iOS platformuna bu özelliğin geleceğini söyledi. Özellik şu anda beta kullanıcılarına sunulmuş olsa da çoğu kullanıcı henüz bu özelliği kullanamıyor. Özellik sadece belirli kişilere açık.

Sınırsız reaksiyona izin verilecek

WhatsApp, grup sohbetlerinde sınırsız reaksiyona izin veriyor. Ancak 999 tepkiden sonrası sayaçta 999+ olarak görünecek. En önemlisi ise tepkiler anonim olmayacak. Yani Facebook ve Twitter’da olduğu gibi kimin ne tepki vereceğini görmeniz mümkün olacak. Özellik kullanıma sunulduktan sonra birisi mesajınıza tepki verirse ve uygulamanız güncel değilse aşağıdaki uyarı görünecek:

“Bir tepki aldın. Tepkileri görmek için WhatsApp sürümünüzü güncelleyin.”

İlk olarak iOS platformuna gelecek

Özellik şu an test aşamasında ve iOS platformunda test ediliyor. Android ve Web platformlarına ise iOS platformundan sonra gelmesi bekleniyor. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir