Ana SayfaGüncelInstagram Hikayelerinin bitiş süreleri ana sayfada gösterilecek!

Instagram Hikayelerinin bitiş süreleri ana sayfada gösterilecek!

Instagram, son zamanlarda etkileşimi arttırmak için bir takım yeniliği test ediyor. Şirket bugün kullanıcıların atılan hikayelerin bitiş süresini hikayeye girmeden görebileceği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

instagram

Hikaye balonlarının altına zamanlayıcı eklendi

Kyle Harris tarafından paylaşılan ve ünlü sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından retweetlenen ekran görüntülerine dayanarak baktığımız zaman, Instagram artık her hikaye balonunun altında hikayenin hikayenin bitimine ne kadar süre kaldığını gösteren bir zamanlayıcı ekledi. Bu, daha fazla insanın, hikayeleri sona erme sürelerinden önce görmek için acele etmesini sağlayacak. Şu anki bilgiler ile uygulamanın ne kadar sağlıklı çalışacağı bilinmiyor. Ancak genel olarak, etkileşim oranlarının artmasına yardımcı olacaktır.

Tüm hikayeler karışık sırada gösterilecek

Bu özellikte dikkat çeken bir taraf ise hikayelerin kalan süreye göre bir sıralama içerisinde olmaması. Yani süresinin dolmasına en az kalan hikaye ilk sırada gösterilmeyecek, tüm hikayeler kalan süreye bakılmadan karışık sırada gösterilecek

Bu özellik, insanlarda kaygı ve bağımlılık oluşturabilir

Şimdilik bu özelliğin olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu söylemek neredeyse imkansız. Ancak bunun Instagram Hikayeler özelliğinin kullanımının artırmasına yardımcı olacağı kesin. Bu özelliğin insanlar üzerinde yaratacağı kötü etkilerden biri şüphesiz kaygı. Kullanıcılar, Instagram’a girdikten sonra arkadaşlarının, sevdiklerinin süresi dolmaya yakın hikayelerini sınırlı bir süre içinde görmek için daha hızlı olacaklar. Ayrıca daha fazla insanı hikayeleri daha sık kontrol etmeye zorlayacağı için bazı insanlarda bağımlılık durumları oluşabilir.

Instagram tarafından geliştirilen bu özelliğin iyi veya kötü olması tamamen sizin bakış açınıza bağlı. Ancak her iki durumda da bu güncelleme, hikaye etkileşim istatistikleri üzerinde büyük bir etkisi olacak ilginç bir yenilik. Bu özellikle ilgili daha fazla bilgi açıklandıkça size aktaracağız.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir