Ana SayfaGüncelInstagram kullanıcıları yakında bir milyona kadar kullanıcıya ev sahipliği yapan Kanallar oluşturabilecek

Instagram kullanıcıları yakında bir milyona kadar kullanıcıya ev sahipliği yapan Kanallar oluşturabilecek

Geçen yıl, 12 Ekim’de, ünlü bir mobil uygulama geliştiricisi ve sızıntı yapan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın kanal oluşturma yeteneği üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu Kanalların arkasındaki temel amaç, birden fazla kullanıcının belirli konuları tartışabileceği bir platform sağlamak olacaktır. Başlangıçta, bu kanallara genel gruplar deniyordu, ancak daha sonra “kanal” terimi devraldı.

Kanallar yalnızca takipçilerle sınırlı değildi; bunun yerine, herkes bir tane keşfedebilir ve tartışmayla gemiye gelebilirdi. Daha sonra, onları daha keşfedilebilir hale getirmek için geliştiriciler, kanal oluşturucuların bunları profillerinde öne çıkarmasına izin vermeyi teklif etti.

Bu yeni özellik ile ilerleyen Instagram, kanalları 2 kategoriye ayırdı. Yaklaşık 250 kullanıcıyı ağırlama yeteneğine sahip sosyal kanal. Bir milyondan fazla kullanıcıyı barındırabilen bir yayın kanalı.

Sosyal kanallar, yalnızca 250 kullanıcıyla sınırlı olmasına rağmen, herkesin katılabileceği ve görüşlerini başkalarıyla paylaşabileceği için kitleye bir avantaj sağladı. Oysa bir Geniş Bant kanalına yalnızca takipçiler veya aboneler katılabilir. Sadece bu değil, mesaj gönderme yeteneği de içerik oluşturucu ve kanal moderatörü ile sınırlıdır.

Bu platformda özellik yeni gibi görünse de Telegram’a aşina olanlar ve uygulamayı kullananlar Instagram’ın böyle bir özellik fikrini Telegram’dan aldığını biliyorlar. Bu yeni özellik ile Instagram, kullanıcılarına hepsi bir arada bir platform sunmak için ilerlerken Telegram için rekabet yaratacak. “Yankalar” olarak bilinen kısa videolardan IGTV’sine, hikaye yüklemeye ve şimdi Instagram kanallarına.

Alessandro Paluzzi, Instagram tarafından duyurulduğundan beri takipçilerini bu güncellemeyle güncel tutuyor. En son gelişme onun tarafından Twitter hesabında da ortaya çıktı.

Özellik hala yeni olsa da, Instagram’ın hala onunla gidecek uzun bir yolu var. Geliştiricilerin, maksimum kullanıcı sayısını korumak için Kanal özelliğini daha kullanıcı dostu hale getirmek için çalışması beklenebilir. Reelslerin Instagram için iyi bir iş çıkardığı gibi, uygulama geliştiricileri de Channel ile aynısını yapmayı hedefleyecekler.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir