Ana SayfaGüncelWhatsApp, kaybolan mesaj özelliğini güncelliyor!

WhatsApp, kaybolan mesaj özelliğini güncelliyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün önemli bir yenilik daha yapıyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde kullanıma sunulan kaybolan mesajlar özelliği, sadece 7 gün süre seçeneği olduğu için olmasa da olurmuş dedirtiyordu. Kullanıcıların bu sözlerini göz ardı etmeyen şirket, bu süre için hızlıca önemli bir yenilik ekledi ve testlere başladı. İşte o yenilik!

whatsapp

7 günlük seçeneğin yanına 24 saatlik daha kısa bir süre eklendi

Snapchat gibi platformlarda kaybolan mesaj modunu açtığınız zaman 24 saat sonra tüm mesajlar kayboluyor. WhatsApp gibi çok büyük bir platformda bu sürenin 7 gün olması kullanıcıların tepkisini çekiyordu. Şirket, aylar sonra bu özelliğe bir güncelleme getirdi ve artık 7 günün yanında 24 saatlik süre seçeneği bulunuyor.

Özellik Android ve iOS platformlarında test edilmeye başlandı

WhatsApp uygulamasına gelecek güncellemeleri önceden bildiren WABetaInfo, bu yeni özelliğin şu anda iOS ve Android platformlarında test edildiğini söyledi. Testlerine yeni başlanan bu özelliğin kullanıma sunulacağı tarihi ile alakalı hiçbir bilgi verilmedi ancak çok uzun sürmesi beklenmiyor. Aslında bu özellik sadece mesajların belirli bir süreden sonra silinmesini sağlıyor yani rakiplerinde olan ekran görüntüsü alınca bildirim gitmesi gibi olaylar henüz bu uygulama için söz konusu değil. Umarız ki WhatsApp bu özelliği daha çok geliştirir ve Snapchat, Signal ve Telegram gibi rakipleri ile karşılaştırınca geride kalan bir özelliği olmaz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir