Ana SayfaGüncelInstagram Mesajlar, artık çok daha güvenli!

Instagram Mesajlar, artık çok daha güvenli!

Sosyal medya şirketleri kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için var gücüyle çalışıyor. Güvenlik deyince aklımıza şifreler vs. geliyor ancak bir de bu işin kötülüklerden korunma tarafı var. Geçtiğimiz aylarda 18 yaş altı çocukların güvenliğini sağlamak için tehdit unsuru barındıran mesaj isteklerini gizleyen Instagram, bugün bu özelliğin kapsamını genişletiyor.

instagram

18 yaş altı için uygulanan özelliğin kapsamı genişletildi 

Şu anda 18 yaş altı kişilerin kullandığı hesaplarda bulunan ve taciz, şiddet, ırkçılık gibi tehlikeli unsurları engelleyen bir DM özelliği var. Bu özellik gerçekten çok işe yarıyor ve bu özelliğin gelmesinden sonra özellikle çocuğu hakkında endişeli olan aileler derin bir nefes aldı. Ancak şu anda gerçekten çok fazla kötü niyetli insan var ve artık çocukların yanında yetişkinlerin de bu özellikten faydalanması lazım. İşte Instagram tam olarak bunu düşündü. 

Mesajlar otomatik olarak silinip kullanıcı engellenecek

İngiltere ligindeki futbolculara gelen Irkçı DM’ler çok rahatsız edici bir boyuta ulaşınca şirket bu duruma el attı. Artık şiddet, ırkçılık ve taciz gibi rahatsız edici türden mesaj içeren DM’ler otomatik olarak silinip kullanıcı engellenecek. Kullanıcılar, varsayılan kelimelerin yanında kendi belirledikleri kelimelerde mesaj atan kullanıcıların daha mesajı göndermeden otomatik olarak engellenmesini sağlayabilecek. 

”Gizli İstekler” adlı yeni bir bölümde görüntülenebilecek

Bu mesaj isteklerini kullanıcı isterse yine de görüntüleyebilecek. Instagram, bu özellik için ”Gizli İstekler” adlı yeni bir bölümü Mesaj İstekleri bölümüne ekliyor. Bu sayede kullanıcılar kötü içerikli mesajları normal mesajlarla birlikte değil, ayrı yerde görecek. 

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir