Ana SayfaGüncelTikTok, Yorumlar bölümüne önemli bir yenilik yapıyor!

TikTok, Yorumlar bölümüne önemli bir yenilik yapıyor!

En hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri şüphesiz TikTok. Platform, son zamanlarda Hindistan ve Pakistan’dan yediği engel darbelerine rağmen yeniliklere devam ediyor. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan bir platformun kullanıcılarına en iyi deneyimi sunması gerekir. Bu yüzden şirket yıllardır yeni özellikler üzerinde çalışıyor ve bugün sızdırılan bir ekran görüntüsü, sıradaki yeniliğin yorumlar bölümüne olacağını gösteriyor.

tiktok

Olumsuz durumların önüne geçmek hedefleniyor

Yaptığı sızıntılarla ünlü sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi, paylaştığı bir Tweet ile TikTok yorumlarına toplu müdahale etme döneminin başladığını duyurdu. Özellikle sosyal medya platformunda nefret söylemi ve şiddetin bu denli arttığı bir dönemde yapılan bu yenilik, kullanıcıların içeriklerine gelen yorumları daha rahat kontrol etmesi ve olumsuzlukları engellemesine yarayacak. 

tiktok

Birden fazla yorumu seçip aynı anda engelleyebilecek, bildirebilecek veya silebileceksiniz

Yeni özellik şu anda test aşamasında ve bu özelliği kullanabilmek için bir yoruma basılı tutup Çoklu Yorum Yönetimi seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. O seçeneğe tıkladıktan sonra istediğiniz yorumları seçip aynı anda engelleyebilir, bildirebilir veya silebilirsiniz. TikTok tarafından geliştirilen ve test aşamasında olan bu özelliğin önümüzdeki haftalarda test aşamasından çıkıp tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir