Ana SayfaGüncelInstagram, Reels ve Hikayeler için birtakım yeniliği deniyor!

Instagram, Reels ve Hikayeler için birtakım yeniliği deniyor!

Instagram, şüphesiz son zamanlarda kendini geliştirmeye adamış platformların başında geliyor. Şirket, özellikle Reels ve Hikayeler alanlarına sürekli önemli yenilikler getiriyor ve bugün getirdiği yenilikler de bu alanlarda yapıldı.

Reels için Audio Mix ve Voice-over özellikleri geldi

İlk yenilik, sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından duyuruldu. Bu yeniliğe göre artık Reels videolarınızı oluşturma aşamasında ‘Audio Mix’ ve Voice-over‘ özellikleri kullanıcılara sunuluyor.

instagram reels

Audio Mix adlı özellik, Reels kliplerinize ek sesler eklemenize olanak sağlarken, Voice-over adlı özellik sunumunuzu daha iyi yapabilmek için ses seviyesi kontrolü sağlamanıza izin veriyor. Bu özellikler TikTok platformunda var ve orada da aynı işleve sahip. Bu yüzden bu özelliklerin TikTok’un bir kopyası diyebileceğimiz Reels platformunda görünmesi hiç şaşırtıcı değil.  

Artık Reels videolarında Filigran olacak

Gelecek olan bir ekleme ise Reels videolarında Filigran gösterimi. Artık Reels videolarınızı oluşturur oluşturmaz ekranın sol üst kısmında otomatik olarak bir Reels yazısı belirecek. Bu da diğer platformlarda Reels videolarını paylaşırken Reels üzerinden alındığını gösterecek. Bu özellik de TikTok’ta bulunan bir özellikti.

instagram reels filigran

‘Klipleri Düzenle’ adlı yeni bir özellik geldi

Tüm bunlara ek olarak Instagram’ın bir Reels videosu oluştururken ‘Klipleri Düzenle’ adlı yeni bir özelliği kullanıcılara sunacağı bildirildi. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar daha geniş bir düzenleme yapabilme imkanına sahip olacaklar.

instagram reels klipleri düzenle

Instagram, Reels için iyileştirilmiş kırpma ve silme seçenekleri de dahil olmak üzere bazı klip düzenleme seçeneklerini, Eylül ayında getirdi. Ancak bu yeni özellik, klibin her bölümünde daha özel bir düzenleme imkanı sağlıyor gibi görünüyor. Instagram Reels’e içerik üreten kişi sayısının her geçen gün arttığını düşünürsek bu özellik çok fazla insan tarafından kullanılacak.

Hikayelere ‘Çoklu Çekim’ Modu geliyor

İki yenilik de Hikayeler için yapıldı. Bu yeniliklerin ilki, Hikayelerde kullanabileceğiniz Çoklu Çekim modu. Bu özellik, fotoğraf çekme tuşuna birkaç defa basmanıza gerek kalmadan aynı anda birden fazla fotoğraf çekmenize izin veriyor.

hikayeler

Renk Filtresi adlı yeni bir özellik geldi

Hikayelere gelecek bir diğer özellik ise Renk Filtresi. Bu özellik, videolarınıza veya fotoğraflarınıza eklediğiniz filtrenin renk yoğunluğunu ayarlamanıza olanak tanıyacak.

hikayeler

Tüm bu yeniliklerin hepsi küçük yenilikler olarak gözükebilir ancak özellikle Reels alanında bu özellikleri kullanarak videolarınızı geliştirmek, sayfanızın daha hızlı gelişmesine yardımcı olabilir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir