Ana SayfaGüncelYouTube Shorts özelliğine erişim kolaylaşıyor!

YouTube Shorts özelliğine erişim kolaylaşıyor!

Dünyaca ünlü video paylaşım platformu YouTube, geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu Shorts özelliğini geliştirmeye devam ediyor. TikTok uygulamasının başının dertte olduğu şu dönemlerde YouTube, bunu fırsat biliyor ve TikTok rakibi özelliğini geliştiriyor.

youtube shorts

Yayınla simgesinin yerini artık Shorts simgesi alıyor

Uygulamanın içindeki üst çubukta yer alan Yayınla simgesinin Shorts simgesiyle değiştirildi. Sadece bu da değil, şirket, Shorts özelliğinin erişilebilirliğini kolaylaştırmak amacıyla ekranı aşağıdaki gezinti çubuğundan yukarı kaydırınca özelliğin açılmasını sağlayacak yeni bir kısayolu deniyor.

youtube shorts

Bu değişiklik, özelliğin kullanımında artış yaşatabilir

Simgelerin yeniden düzenlenme kararı her ne kadar basit bir hareket olarak görülse de aslında çok şey ifade ediyor. Shorts, uzun zamandan beri piyasada olmasına rağmen kullanım oranı gerçekten çok düşük. Bu yüzden daha fazla kullanıcıyı burayı kullanmaya teşvik etmek amacıyla bu değişiklik yapıldı.

youtube shorts

İlk olarak Hindistan’da test ediliyor

Bu değişiklik, şu anda ilk olarak Hindistan’da test ediliyor. YouTube, bu değişiklikle Shorts özelliğinin kullanımının ne kadar artacağını tam olarak gözlemlemeden dünyadaki diğer ülkelere bu değişikliği sunmayacak gibi duruyor. Tüm gelişmeler için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir