Ana SayfaGüncelTwitter, yeni özelliklerinden birinin ismini değiştiriyor!

Twitter, yeni özelliklerinden birinin ismini değiştiriyor!

Twitter, kısa süre önce retweet yaparken yorumunuzu eklemeye olanak tanıyacak ‘Retweetler ve Yorumlar’ özelliğini duyurmuştu. Bu uygulama hayata geçtikten sonra Retweetler kısmında yorumlu retweetler bölümü gözükmeye başlamıştı. Ancak bu, kullanıcılarda kafa karışıklığı yaratmış olacaktır ki Retweetlerden ayrılıyor ve yeni ismine kavuşuyor.

retweetler ve yorumlar twitter

Bilmeyenler için özellik, ilk olarak Mayıs ayında duyuruldu ve Twitter ‘ın, kullanıcılar Retweet yaparken retweetlerine yorumlarını ekleyebilmesi için yaptığı bir yenilik. Ayrıca bir tweet’i açtığımızda Retweetler bölümünde yorumlu retweetler ve retweetler ayrılmıştı. Kullanıcıların bu bölümde kafa karışıklığı yaşaması sebebiyle artık Yorumlu Retweetler, Tweetlerden ayrıldı ve ‘Alıntılar’ adını alarak Beğeni sayısının yanında konumlandırıldı.

Yaptığı sızıntılarla adını duyuran Matt Navarra’nın paylaştığı Tweet’e göre bazı kullanıcılar artık ‘Retweetli yorumlar’ yazısı yerine retweetler bölümünden ayrılmış ‘Alıntılar’ yazısını görmeye başladı. Yani ‘Retweetli yorumlar’  artık retweetler bölümünden ayrıldı ve ‘Alıntılar’ adını aldı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir