Ana SayfaGüncelInstagram, siyahilerin sahip olduğu işletme sayfalarına bir bildirim ekliyor!

Instagram, siyahilerin sahip olduğu işletme sayfalarına bir bildirim ekliyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, bugünden itibaren siyahi işletme sahiplerinin işletme sayfalarına siyahiler tarafından işletildiğine dair bir bildirim eklemelerine izin verecek.

instagram

İlk olarak ABD’de kullanıma sunulan bu özellik sayesinde siyahi işletme sahipleri, profillerine diğer kullanıcıların profillerine girdiklerinde görebileceği bir bildirim ekleyebilecekler. Bu bildirimde sayfanın siyahiler tarafından yönetildiği bilgisi yer alacak. İşletme sahipleri, dilediği zaman bu bildirimi kaldırabilecekler.

Instagram’da çalışan bir ürün müdürü açıklama yaptı

Instagram ürün müdürlerinden

Instagram’da siyahi işletme sahiplerinin bildirimi aktif etmesi için yapması gerekenler

İşletmenin siyahiler tarafından yönetildiğini belirtmek isteyen kullanıcıların “Profili Düzenle”ye dokunması ve “İş Çeşitliliği Bilgisi”ni seçmesi gerekir. Bu seçimi yaptıktan sonra kullanıcıların karşısına bu attıkları adımın ne işe yarayacağı hakkında bilgiler çıkacak.

Bilgileri okuduktan sonra “Başlayın” butonuna dokunan kullanıcılar “Çeşitlilik Bilgileri” sayfasına aktarılıyor ve burada “Siyahilere ait işletme etiketini göster” ayarını açarak etiketi profillerinde ve ürün sayfalarında görüntüleyebiliyorlar. Ancak özelliğin şu anda sadece ABD’deki kullanıcıları kapsadığını hatırlatmakta fayda var.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir