Ana SayfaGüncelWhatsApp, Android ve iOS arasında sohbet aktarma özelliğini kullanıma sunuyor!

WhatsApp, Android ve iOS arasında sohbet aktarma özelliğini kullanıma sunuyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri şüphesiz WhatsApp. Şirket, geçmiş zamanlardan beri yaşanan Android ve iOS arasındaki sohbet aktaramama özelliğine çözüm niteliğinde bir özelliği uzun zamandır test ediyordu. WABetaInfo, bugün yaptığı bir duyurda özelliğin çalışma mantığını söyleyerek testlerin sonuna yaklaşıldığını duyurdu.

whatsapp

Bir Android kullanıcısı, sohbet yedeklerini sadece Google Drive’a yedekleyebiliyordu. Aynı şekilde bir iOS kullanıcısı da sohbet yedeklerini sadece iCloud’a yükleyebiliyordu. Bu yüzden bu iki işletim sistemi arasında sohbet aktarımı mümkün değildi. WhatsApp, bu soruna çözüm bulmak için çalışmalara başlamış ve aktarım yapabilmeyi mümkün kılan yeni bir özelliği test etmeye başlamıştı.

Aktarım bilgisayar aracılığı ile yapılacak

Uzun süren test sürecinin ardından WABetaInfo, özelliğin tüm test kullanıcılarına sunulacağını söyleyerek bir detay daha paylaştı. Paylaşılan detaya göre artık Android’den iOS’a veya iOS’dan Android’e sohbetleri aktarmak için bir bilgisayara ihtiyaç duyulacak. Yani WhatsApp, sohbet aktarımını bulut sistemi üzerinden değil, bilgisayarlar ve kablolar aracılığı ile yapmayı planlıyor.

Tüm beta kullanıcılarına sunulmaya başlandı

Bu duyuru ile birlikte tüm beta kullanıcıları özelliği yavaş yavaş almaya başladı. Bu heyecanlandıran özellik ile ilgili daha fazla detay geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir