Ana SayfaGüncelTwitter, işletmelerin onay işaretlerini korumaları için ayda 1000 dolar talep etmeyi planlıyor

Twitter, işletmelerin onay işaretlerini korumaları için ayda 1000 dolar talep etmeyi planlıyor

Elon Musk’ın Twitter’ı para kazanmanın yeni yollarını buluyor. Platform, altın onay işareti için işletmelerden ücret almaya başlamayı planlıyor.

San Francisco merkezli medya evi The Information’a göre Twitter, altın işarete sahip olmaya devam etmek için işletme profillerinden ayda bin dolar talep edecek; ücretleri ödemezlerse, marka çıkarılacak.

Bazı dahili konuşmalara göre, medya şirketi, mikroblog platformunun, işletme profilleriyle bağlantılı hesapların rozetlerinin görüntülenmesine izin vermek için her ay ek elli dolar talep etmeyi planladığını açıkladı.

Bir sosyal medya danışmanı olan Matt Navarra, Twitter’ın ürün müdürü Evan Jones ile adı paylaşılmayan bir işletme sahibi arasındaki konuşmayı gösteren bir resim paylaştı. E-posta tabanlı konuşma, Twitter’ın ayda bin dolar ücretle “altın işareti” abonelikleri sunduğunu ve bağlı hesapların adlarıyla birlikte bir rozetin görüntülenmesi için ek elli dolar sunduğunu gösterdi.

Altın işaret özelliği, başlangıçta işletmeler için “mavi” olarak adlandırılan organizasyon doğrulama programı sırasında tanıtıldı. Bu özelliğin arkasındaki ana fikir, işletmelerin platformda öne çıkmasına yardımcı olmaktı ve işletmeyle bağlantılı hesaplarda da hesap profillerinde bir rozet görüntülenecek.

Elon Twitter’ı devraldığından beri platform, çalışanların yüzde ellisini işten çıkarmak, doğrulamanın “mavi işareti” için her ay sekiz dolar talep etmek ve geliştiriciler tarafından ücret almak için eklenen uygulamaları kaldırmak gibi birkaç tartışmalı adım attı. Sadece bu değil, şirket ofis kirasını ödemek için ofis mobilyaları satmaya da başladı. Musk, uygulamanın içerik oluşturuculara reklam gelirinden paylarını vereceğini, ancak yalnızca aylık sekiz dolar ödeyenlerle paylaşılacağını bile duyurdu.

Twitter tarafından yaklaşan bin dolarlık abonelik hizmeti için resmi bir veri paylaşılmamasına rağmen, kısa süre içinde her zaman işlevsel hale gelebilir. Twitter’ın para kazanmak için her açıyı keşfetme şekli, platformun şirketin şu anda içinde olduğu 12,5 milyar dolarlık ezici borcu temizlemek için daha fazla ücretli hizmet sunması beklenebilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir